SANATTAN

Özgürlük Alanı Olarak ‘Cesur Denemeler’

İstanbul Concept Gallery’nin Işık Gençoğlu küratörlüğünde gerçekleşen yeni sergisi ‘Cesur Denemeler’ sergisi açıldı. Sergide Aslı Aydemir, Ersin Gürtel, Mehmet Acar olmak üzere farklı disiplin alt yapılarından gelen üç sanatçının eserleri yer alıyor.

İstanbul Concept Gallery, değerler bütününün vazgeçilmezi ‘eşitlik ve ‘özgürlük’ ilkelerine bağlı olarak merak edilen soruları sorarak yanıtlarını aramaya ve soru sorma cesaretine sahip herkesin anlayabileceği dilde paylaşmaya devam ediyor. Galeri bu kez, konularını birbirinden farklı bakış açıları ve yöntemlerle işleyen üç sanatçı; Aslı Aydemir, Ersin Gürtel ve Mehmet Acar‘ın çalışmalarını bir araya getirerek ‘Cesur Denemeler’e alan açıyor.

Sergi Küratörü Işık Gençoğlu, yaşam boyu öğrenme üzerine kurulu bilgi edinme dürtüsünü besleyen, gerek teknik gerekse yorumlarıyla ‘farklı’ olarak tanımladığı, izleyicide ‘merak’ uyandıracak eserleri bir araya getirerek, hep yapmaya çalıştığı gibi yine döneme, duruma, zamana yön verenin sanat, dolayısıyla sanatçı olduğunun altını çizmeye çalışıyor. ‘Cesur Denemeler’ sergisi aynı zamanda izleyicisine ‘Ne kadar cesursunuz?’ diye sorgulatmayı da hedefliyor.

Gençoğlu sergi ile ilgili; ‘Biz, öğretileni mutlak doğru kabul edenlerden, servis edilen bilgiyi sorgulamadan kullananlardan, merak etmeyenlerden, yeniyi denemeyenlerde, durağandan, olağandan ve olduğu gibi olmayanlardan sıkıldık. Ve herkesi olduğu gibi davranmaya davet etmeyi, yeni, farklı, özgün yollar deneyerek üretim yapmayı ve zoru zorlamayı denemeye karar verdik. Biraz cesur bir deneme oldu, paylaşalım istedik. Yorumlama, sorgulama, anlatma cesareti olan herkesi ‘Cesur Denemeler’ sergisine bekliyoruz.’ dedi.

Bu sergiyi İstanbul Concept Gallery‘de 28 Temmuz 2018 tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

Istanbul Concept Gallery
Tomtom Mah. Nur-u Ziya Sok. No:27/2
Beyoğlu/İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı