ETKİNLİKLERSERGİ

‘Özgürlük ve Paradoks’ UPSD’de

Özgürlük ve Paradoks, 21 Haziran Çarşamba günü 18.00-21:00 arasında gerçekleşecek açılışla sanatseverlerle buluşuyor.

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği/UPSD (International Association of Art -UNESCO Resmi Partneri, Türkiye Ulusal Komitesi)’nin organizasyonuyla UPSD Galeri’de gerçekleşecek olan sergi, sanatçının var olma sürecini ve bu süreçte sanatını şekillendiren temel gereksinim ve kazanımları irdeliyor.

Toplumsal kodların ve sınırların sanat üretimini üstündeki izleri veya evrensel normların düşünsel boyutlara sanatçıya olan etkisi açısından okunması planlanan sergi, Melik İskender’in küratörlüğünde 12 genç sanatçıyı bir araya getiriyor.

ÖZGÜRLÜK VE PARADOKS
21 Haziran-21 Temmuz 2023
@UPSD Galeri

Cemile Çolak
Ayşe Nisan Bilgin
Semra Çelik
Ali Duman
Çağla Yıldız
Buse Kızılırmak
Şevval Konyalı
Zafer Malkoç
Yiğit Özboran
Okay Özkan
Ekrem Yiğit Türüdü
Pamirhan Yıldıran

Küratör: Melik İskender

Hayat, bir taraftan sahte bir erdem maskesi altında nasıl yaşanmamız gerektiğini öğretmeye çalışan dogmatik kurallarla ilerlerken diğer taraftan, kültürel ve tarihsel olarak Cumhuriyet’in kuruluşundan bu yana karanlığın üstüne yürümekten korkmayarak aydın kimliğinden ödün vermeden, zarif ve kararlı üsluplarla kendini çağdaşlıktan yana konumlandıran varoluşun boyutuna ulaşılır. Doğada özgürce uçan kuşların kafese konulduğunda dekoratif bir unsura dönüştürülmesi, köleleştirmesi eğilimine karşın özgürlüğün uzantısı takip ederek var olmak…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu