ETKİNLİKLER

Özyeğin Üniversitesi Panel – Oyuncu Mert Fırat “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği”

Özyeğin Üniversitesi kuruluşunun 10. yılı etkinlikleri kapsamında “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Mücadelesinde Erkeklerin Rolü” başlıklı bir panele ev sahipliği yapacak. Panelde Oyuncu ve UNDP İyi Niyet Elçisi Mert Fırat da bir konuşma gerçekleştirecek.

Özyeğin Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nin düzenleyeceği panelde, toplumsal cinsiyet eşitliğine ilişkin çabalara erkeklerin katılımını sağlamayı amaçlayan proje ve oluşumlar masaya yatırılacak. Moderatörlüğünü Siyaset Bilimci Prof. Dr. Serpil Sancar‘ın yapacağı panele Yanındayız Derneği’ni temsilen İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı Nazan Moroğlu ile Oyuncu ve UNDP İyi Niyet Elçisi Mert Fırat, UN Women Türkiye Programlar Yöneticisi Zeliha Ünaldı, AÇEV Babalık Çalışmaları Direktörü Hasan Deniz ve Eleştirel Erkeklik İncelemeleri İnisiyatifi’nden (EEİİ) Dr. Öğretim Üyesi Murat Göç katılacak.

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve sürdürülmesi için erkekliğin eleştirel bir gözle incelenmesine yeni bakış açıları sunmak amacıyla düzenlenecek panel, 10 Mayıs 2019 tarihinde Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü’nde gerçekleşecek.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı