ETKİNLİKLERSERGİ

Persephone Sergisi, NG House of Senses’da

İstanbul Nişantaşı’nda deneyim merkezi Ng House of Senses; doğanın ve insanın yazdan aldığı enerjiyle sonbahar, kış aylarına girmeye hazırlandığı bu zamanlarda tekrar üretmeye, toparlanmaya ve yeniden birleşmeye başlamasını ‘Persephone’ sergisi ile karşılıyor.

Mevsimlere atıfta bulunan ve her sanatçının kendine ait olan canlanma serüvenine tanıklık eden karma sergide 12 sanatçının farklı disiplinlerdeki eserleri bir araya geliyor. Sergide; Emre Yetkin, İsmet Doğan, Halil Petük, Kübra Ayyıldız, Kübra Boy, Oğuz Yeşilay, Öner Başkan, Özge Günaydın, Pelin Alptekin, Sesil Beatris Kalaycıyan, Zeynep Yazıcı, Yunus Çermik’in doğadan ve mitolojiden ilham alan çalışmaları yer alıyor.

Sergi ismini yıldırım Tanrısı Zeus ve Bereket Tanrısı Demether’in kızları olan Persephone’nin, Hades tarafından kaçırılıp yer altına götürülmesi ile ortaya çıkan mitolojik bir hikayeden alıyor. Sergide doğanın mevsimlere yansıyan dansı üretmenin verdiği eşsiz haz ile sanatseverlerle buluşuyor.

‘Persephone’ sergisini, Burçe Saraçoğlu küratörlüğünde 23 Eylül-14 Ekim tarihleri arasında hafta içi saat 10:00- 18:00 saatleri arasında Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’nde bulunan deneyim merkezi NG House of Senses’da ziyaret edebilirsiniz.

Ng House of Senses I Nişantaşı: 0212-240-81-13
Harbiye Mahallesi, Abdi İpekçi Caddesi No:31 Kat:4
Nişantaşı/ İstanbul

Instagram: burcesaracogluartconsultancy / nghouseofsenses

Kübra Boy, Son-Suz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu