SANATTAN

Picasso’nun Eserleri Antalya’da!

Dünyaca ünlü İspanyol sanatçı Picasso’nun eserleri, Antalya Kültür Sanat’a özel olarak ilk kez Avrupa dışına çıkarıldı.
Antalya Kültür Sanat aynı zamanda Usta Fotoğrafçı Ara Güler’in fotoğraflarından oluşan ‘Işık ve Tarih: Ara Güler’in Gözüyle Antalya’ konulu eserleri de beğeniye sunuyor.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Antalya Kültür ve Sanat Merkezi, dünyaca ünlü İspanyol ressam Picasso’nun orijinal eserlerinin yer aldığı ’Kadın ve Boğa’ temalı sergiyle açıldı.

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi koordinatörlüğünde düzenlenen serginin, küratörlüğünü Picasso Vakfı, Picasso Evi Müzesi Kültürel Tanıtım Direktörü Mario Virgilio Montanez Arroyo üstlendi. Sergide, Picasso Vakfı ile Picasso Evi Müzesi Koleksiyonu’ndan derlenen Picasso’nun 1929 ve 1964 yılları arasındaki gravür ve seramik çalışmalarından oluşan 54 yapıt bulunuyor. Picasso’nun ve Ara Güler’in eserlerinin yer aldığı ve Cervantes Enstitüsü’nün de katkıda bulunduğu “Picasso: Kadın ve Boğa – Doğduğu Evden Gravürler ve Seramikler”sergisi, 28 Şubat 2016 tarihine kadar açık kalacak.

Sergi Antalya Kültür Sanat’ın 3. ve 4. katında görülebilecek. Antalya Kültür Sanat, Salı’dan Pazar’a her gün 10:00 ile 18:00 saatleri arasında Perşembeleri ise saat 20:00’ye dek açık olacak.

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı