RESİMSANATTAN

‘QUARK’ enerjisinin sırrı bu sergide!

Genç sanatçılar Yaren Deniz Çınar ve İsmet Şenal’ın ‘Quark 2’ başlıklı sergisi Gökyüzü Sanatsal İyilik Vakfı’nda sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Bilim ve sanatın birbirinden ayrılamayan bir enerji olduğunu düşünen genç sanatçılar Yaren Deniz Çınar ve İsmet Şenal’ın ilkini İstanbul Asmalımescit Sanat Galerisi‘nde gerçekleştirdikleri serginin devamı niteliğinde olan Ş. Yakup Tarhan’ın küratörlüğünde gerçekleştirdikleri ‘Quark 2’ başlıklı sergileri Ankara Gökyüzü Sanatsal İyilik Vakfı‘nda açıldı.

Aynı yörüngede hareket ediyorlarmış gibi görünseler de farklı konulardan ve çizgilerden hareket eden genç sanatçılar, atomlardan oluşan maddenin en temel bileşenlerinden olan ‘quark’ enerjisi gibi açığa çıkan bir renk, armoni ve hareket patlamasıyla aynı dinamizmi yansıtan işler üretiyorlar.

Quarklar gibi bir arada hareket eden iki genç sanatçının içlerinden gelen yoğun bir üretim süreci ile meydana gelen bu sergiyi 28 Mayıs 2019 tarihine kadar Ankara Gökyüzü Sanatsal İyilik Vakfı‘nda ziyaret edebilirsiniz.

Gökyüzü Sanatsal İyilik Vakfı
Alacaatlı Mahallesi, Sokak Bahçeci Konakları No: 12
Çayyolu-Ankara

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı