ETKİNLİKLER

Saküder Kuruluşunun 10.Yılında 6. Uluslararası İstanbul Sanat Buluşması Resim Sergisi

Saküder Kuruluşunun 10.Yılında 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. Yılını 6.Uluslararası İstanbul Sanat Buluşması Resim Sergisi Açılışı ile kutlayacaktır.

Saküder Uluslararası Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği Kuruluşunun 10.Yılında 6. Uluslararası İstanbul Sanat Buluşması Resim Sergisi açılışı T.B.M.M Beşiktaş Milli Saraylar Sanat Galerisi’nde 21 Ağustos 2015 saat:17.00’de davetliler ve basın huzurunda açılacaktır.
Saküder’in İstanbul Milli Saraylar Sanat Galerisi’nde açılışını gerçekleştireceği bu sergide 76 ressam sanatçı yer almıştır.

Sergi Tarihi: 21-31 Ağustos 2015
Sergi Açılışı: 21 Ağustos Cuma saat 17.00

 

BASIN BÜLTENİ

SAKÜDER KURULUŞUNUN 10. YILINDA
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN 92.YILI ANISINA
6.İSTANBUL SANAT BULUŞMASI RESİM SERGİSİ AÇILIYOR

SAKÜDER-Uluslararası Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği Kuruluşunun 10.yılında düzenlemiş olduğu “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92.Yılı Anısına 6.İstanbul Sanat Buluşması Resim Sergisi” açılışı TBMM İstanbul Beşiktaş Milli Saraylar Müzesi Sanat Galerisi’nde 21 Ağustos 2015 saat 17:00’de kokteyl eşliğinde açılacaktır.

Saküder olarak Kuruluşumuzun 10. Yılında TBMM Milli Saraylar gibi önemli bir kurumda Saküder 6.İstanbul Sanat Buluşması Resim Sergisi açılışını gerçekleştirmek ve İstanbul halkına kültür ve sanat hizmetinde bulunmak bir ayrıcalıktır.

Bu sergimizde Saküder Onursal üyelerimizden Ressam İmren Erşen, Nurtaç Özler,Prf.Dr. Basri Erdem,Heykeltraş Necdet Can,Ressam Erkan Geniş,Ressam Süleyman Karakul,Prof.Dr. Oya Kınıklı,Prof.Dr. Ahmet Özol,Ressam Ömer Lütfi Çetin,Ressam Vedat Can,Ressam Feyha Özsoy, Prof.Dr.Gülsün Parlar,Ressam Asım Yücesoy, Prof.Dr.Nur Gökbulut ,Ressam H.Derya Saatçıoğlu’nun yanısıra Ankara,İstanbul,İzmir,Antalya,Mersin vs. illerimizden de katılan Saküder üyesi sanatçılarımız olmak üzere 76 ressam sanatçımızın 152 eseri sergilenecektir. Cumhuriyetimizin başkenti Ankara’dan,İstanbullu sanatseverlerin beğenisine 21.08.2015’te sunacağımız sergimiz 31.08.2015 tarihinde son bulacaktır.

Sergi açılışımızı CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU,CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan KARAKAŞ,CHP İstanbul İl Başkanı Murat KARAYALÇIN, İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Av.Murat HAZİNEDAR, TBMM Genel Sekreterliği adına Sekreter Yardımcısı Dr.Yasin YILDIZ’ın yanısıra sanat camiasından seçkin insanların ve sanatseverlerin katılımlarıyla basın huzurunda gerçekleştirmeyi ümit ediyoruz.

PROGRAM:
• Sergi Açılış konuşmaları (21 Ağustos 2015 Cuma saat 17:00)
• Saküder 10.Yıl Teşekkür Plaketleri;
-TBMM Genel Sekreterliği adına Sekreter Yardımcısı Dr.Yasin Yıldız
-CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın
-İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Av.Murat Hazinedar
-İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Ertuğrul Gülsever
-İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi İsmail Koç’a takdim edilecektir.
• Sergide yer alan sanatçılara teşekkür belgelerinin takdimi
• Açılış ve kokteyl

SAKÜDER
İletişim: 0554 413 81 70
E-mail: sakuder2005@gmail.com
ALİ ESER
Saküder Yön.Kur.Bşk.

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı