SANATTAN

SANAT YORUM’DA ’USTALARDAN SEÇKİLER’

Bakırköy’ün tek özel sanat galerisi Sanat Yorum, usta sanatçıların eserlerinden oluşan  ‘USTALARDAN SEÇKİLER-2’ adlı sergiye ev sahipliği yapıyor.

Küratörlüğünü Kadir ABLAK’ın yaptığı sergide, Adil Salih, Alp Yavuz, Bahri Genç, Çerkes Karadağ, Ekrem Kadak, Ekrem Kahraman, Emine Şenses, Erol Kılıç, Evren Karayel Gökkaya, Gaye Ateş, Hakan Esmer, İbrahim Tayfur, Kadir Ablak, Muhsin Kut, Mustafa Albayrak, Orhan Umut, Raşit Altun, Sema Öcal ve Tolga Boztoprak gibi 19 usta sanatçının 22 eseri sanatseverlerle buluştu.

Usta sanatçıları bir araya getirerek önemli bir sergiye imza atan Galeri sahibi Saim Kaya, Bakırköy’ün tek özel sanat galerisi olarak, usta sanatçılarla Bakırköylüleri buluşturmanın mutluluğunu yaşadığını belirtirken, önümüzdeki sezon da usta sanatçılarla sanatseverleri buluşturmaya devam edeceklerini söyledi.

Tolga Boztoprakİnsanı merkeze aldığı resimlerinde figür gerçekliğiyle kendi perspektifi içinde anlamlar yükleyen sanatçı Tolga Boztoprak, yine optik bir gözlemin içinden geçirdiği insan ve halkı, kendine özgü gerçekliğiyle yansıttığı bir eseriyle sergiye katıldı.

 

Adil Salih

Kendini boyacı olarak tanımlayan “yaşamak istediği gibi bir hayat olmadığı için, olmasını istediği bir hayatı boyadığını” söyleyerek aykırı bir sanatçı profili çizen ve edebiyatla içli dışlı olan ender sanatçılardan birisi olan sanatçı Adil Salih, duygularını içinden geldiği gibi coşkunlukla tuvaline aktardığı bir yağlıboya tablosuyla sergiye katıldı.

Kadir AblakAynı zamanda bu serginin küratörlüğünü üstlenen, aldığı önemli ödüllerle ve sanat dünyasında gerçekleştirdiği çalışmalarla dikkat çeken sanatçı Kadir Ablak, kent mekanı olarak sorunlaştırdığı İstanbul’u, özgün tarzı ile melankolik bir şekilde yansıtırken, aslında insanın ve şehrin ‘öz’ünü betimlediği bir eseri ile sergiye katıldı.

Usta sanatçıların eserlerini izleme ve kendileriyle karşılaşma şansını yakalayabileceğiniz bu sergiyi,  22 Eylül 2016 tarihine kadar, Pazar hariç her gün Saat: 10:00 – 18:00 arası Galeri Sanat Yorum‘da ziyaret edebilirsiniz.

GALERİ SANAT YORUM
Zeytinlik Mah. Sporcu Sok. No:12/2
Bakırköy – İstanbul

IMG_0970

IMG_0966

IMG_0976

IMG_0975

IMG_0977

IMG_0979

IMG_0980

IMG_0983

IMG_0986

IMG_1001

IMG_1004

Selfiewebbie reklam

 

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı