ETKİNLİKLERSERGİ

Sanata Bi Yer Platformu’ndan ‘Doğa Nerede’ Sergisi

Doğuş Grubu’nun kültür-sanat alanındaki başlıca sosyal yatırımı olan Sanata Bi Yer “Çünkü Sanat Alan İster” mottosuyla bu kez HAN Spaces iş birliği ile HAN Levent ve Ataşehir ofislerinde sanatseverlerle buluşuyor.
ArtPick organizasyonu ve küratörlüğünde düzenlenen sergide, öğrencilerin “Doğa Nerede?” arayışını merkeze alan 55 çalışması sanatseverlerle buluşmak üzere ziyarete açıldı.
Sergi, eş zamanlı olarak HAN Levent ve HAN Ataşehir ofislerinde 31 Mayıs tarihine kadar görülebilecek. 

Doğuş Grubu’nun “Doğuş’tan İyi Bir Gelecek” sosyal sorumluluk vizyonuyla 2015 yılından bu yana sanatla uğraşan öğrencilere destek olmak üzere yürüttüğü “Sanata Bi Yer” platformu genç sanatçıları “erişilebilir sanat” felsefesiyle sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Sanata Bi Yer ile HAN Spaces iş birliğinde ve ArtPick organizasyonu ve küratörlüğünde düzenlenen ‘Doğa Nerede?’ odağındaki sergi ile platform üyesi 17 genç sanatçının çalışması HAN Levent ve HAN Ataşehir ofislerinde sergilenecek. Organizasyonu ve küratörlüğü ArtPick tarafından yapılan ‘Doğa Nerede?’ sergisi karbon salınımı, doğa tahribatı ve şehrin trafik yükünün azaltılmasını da amaçlayarak İstanbul’un Avrupa ve Anadolu Yakası’nda iki ayrı noktada bulunan HAN Levent ve HAN Ataşehir ofislerinde 31 Mayıs’a kadar eş zamanlı ziyarete açık olacak.

Sanata Bi Yer Platformu'ndan 'Doğa Nerede' Sergisi

“Doğa Nerede?”, 2021 yılında HAN Spaces Levent’te sergilenen “İnsan Boşluğu, Boşluk İnsanı Şekillendirir” ve “Oynadığın Sürece” başlıklı ilk iki serginin devamı niteliği taşıyor. Bu sergide yer alan genç sanatçıların çalışmalarındaki çeşitli metot kullanımı, doğayla ilişkimiz ve onu arayışımızdaki noktaları da gözler önüne sererek, ‘Doğa Nerede?’ sorusunun yanıtlarını sanatseverlerle birlikte aramayı hedefliyor.

Sanata Bi Yer platformu üyesi genç sanatçıların çalışmalarının yer aldığı sergi, son yıllarda küresel ısınmayla birlikte dünyanın birçok noktasında gerçekleşen orman yangınları ve insanlığın doğayla olan ilişkisine odaklanıyor. Sergide yer alan çalışmalar, doğayla kurulan ilişkinin bir yansıması olarak ele alınırken, insanın ilk mekanı, ilişki kurduğu/oyun oynadığı yer olan doğa ile günümüze kadar değişmeyen ve insan olmanın yapı taşını oluşturan öğeleri gözler önüne seriyor.

Sanata Bi Yer Platformu'ndan 'Doğa Nerede' Sergisi

Sergide; Abdulgani İlhan, Aylin Erdem, Ayşenaz Çubukçu, Berrak Zeynep Yılmaz,  Ece Maria Aslanbey, Eyhan Çelik, Hilal Özdemir, İbrahim Deniz Tavlıbıyık, İlayda Çorlu, İrem Terzi, Safiye Otman, Semiha Adsız, Şeyma Lakot, Tuğçe Çakal, Tuğçe Şen, Yağmur Demir ve Yağmur Kevser Barutçu olmak üzere 17 genç sanatçının çalışması yer alıyor.

Doğa Nerede?
21 Mart – 31 Mayıs 2022
HAN Spaces Levent ve HAN Spaces Ataşehir

Sanata Bi Yer Platformu'ndan 'Doğa Nerede' Sergisi

Sanata Bi Yer Hakkında

Türkiye’nin farklı illerindeki üniversite öğrencisi genç sanatçılara Doğuş Grubu mekanlarında çalışmalarını sergileme imkanı sunan ve yeni yetenekleri keşfetmek isteyen sanatseverleri genç sanatçı adaylarıyla buluşturan Sanata Bi Yer platformu sanatı galerilerin dışına taşıyor. Doğuş Grubu mekanlarının galeriye dönüştüğü, duvar ve boşlukların genç sanatçıların resim, video art, fotoğraf ve baskı türlerindeki yaratıcı çalışmalarıyla hayat bulduğu platform www.sanatabiyer.com web sitesinde erişilebilir sanat felsefesiyle dijital sergiye de ev sahipliği yapıyor. Geleceğin sanatçılarına profesyonel kariyer yolculuklarına giden yolda destek olabilmek için 2015 yılında Doğuş Grubu’nun “Doğuş’tan İyi Bir Gelecek” sosyal sorumluluk vizyonu kapsamında “Çünkü Sanat Alan İster” mottosuyla hayata geçen platformun web sitesinde bugüne kadar 1.600’den fazla öğrencinin 9.000’den fazla çalışması yer aldı. 700’den fazla çalışmanın 30’dan fazla sergileme noktasında ve sergilerde sanatseverlerle buluştuğu Sanata Bi Yer platformu aracılığıyla 100’den fazla öğrencinin çalışması satıldı.

Detaylı bilgi için:
www.sanatabiyer.com

HAN Spaces Hakkında

HAN Spaces çalışma alanlarını, ofis binalarını, inovasyon ve teknoloji merkezlerini yeni nesil gayrimenkul yaklaşımları ve teknolojileri ile geliştiren ve işleten bir platform ve iş ağıdır. NURUS’un 93 yıllık zanaat ile tasarımı birleştiren deneyimi ve ALKAŞ’ın 30 yılı aşkın sektörel vizyon, konsept ve ticari gayrimenkul tecrübesi ile kurulmuştur. Yeni nesil çalışma alanları için ilhamımızı geleneksel hanlarımızın üretkenliği ve dayanışmayı arttıran birleştirici gücünden alıyoruz. Sanatın hayatı güzelleştirdiğine, çalışma alanlarında bizlere ilham verecek dürtüyü sağladığına inanıyor, HAN’da sanata alan açıyoruz.  Yüzyıllar öncesinden gelen iş hanı kültürümüzü tasarım ve teknolojiyle harmanlıyor, günümüzün çağdaş paylaşım ekonomisi ürünü HAN’lara taşıyoruz. İnsan odaklı, ekosisteme saygılı ve mutlu mekanlar ve sürdürülebilir projeleri hayata geçirirken amacımız hizmet ve deneyim ile ayrışan, farklılaşan ve iş birliğini arttıran mekan ve zamanlar sunmak. HAN Flex ve Hibrit çalışma modelleri ile şirketlerin kısa veya uzun dönemli talepleri doğrultusunda çalışma alanları geliştiriyor ve yönetiyoruz.

Detaylı bilgi için
www.hanspaces.com

ArtPick Hakkında

Sanatın herkes tarafından ulaşılabilir olduğu, aslında bir lüksten öte bir ihtiyaç olduğu gerçeği ile yola çıkarak ArtPick’i 2019 yılında kurduk. Mimari çevrede ise, projeleri tamamlanırken, onların iş ortağı konusundaki açığını fark ettik. Sanat eserlerini mekânda dekorasyon unsuru olmaktan kurtarıp ilham unsuru olmalarını hedefleyerek, mimarlara sanat projelerinde yol göstermek ve bu açığı kapatmak için yola çıktık. Tüm yaşam alanlarında sanatı dâhil etmenin en güçlü yolunun da mimarlar ile iş ortaklığı yapabilmekten geçtiğini biliyoruz. Özellikle yaşadığımız alanlar ile çok daha fazla zaman geçirdiğimiz bu dönemlerde, sanat eserlerine yer vermenin önemini daha da iyi anlamış olduk. Ofiste sanat kavramı ise, insanların iş ortamlarında da sanat eserlerine ulaşabilmelerine, sanatla çevrili bir atmosferde çalışabilmelerine olanak tanıyor. HAN Spaces ile iş birliklerimiz de bu bağlamda başladı.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu