ETKİNLİKLER

Shrek Müzikali

Ünlü Yeşil Dev “Shrek Müzikali” gösterisiyle, sömestr dönemini de kapsayan 22 Ocak 2016 – 7 Şubat 2016 tarihleri arasında her yaştan hayranıyla buluşmak için gün sayıyor. Shrek The Musical, orijinal dilinde Türkçe üstyazı ile sahnede olacak. Kalbi de en az kendisi kadar dev olan Shrek’in beyaz perdeden Broadway’e taşınan öyküsü, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sergilenecek.

Shrek’le tanışmamıza vesile olan şimdilik toplam dört filmin animasyon dünyasındaki yeri ve önemini tartışmaya gerek bile yok. DreamWorks tarafından William Steig’in 1990 tarihli, “Shrek!” isimli kitabından uyarlanan serinin ilk ayağı, animasyon filmlerinin hasılat rekorlarına yeni bir çıta koydu. Aynı zamanda endüstrinin kalite standartlarını da hayli yukarı çekti. Sadece çocukların değil, her yaş kategorisinden izleyicinin fenomeni haline gelen Shrek’in bu başarısı, yeşil devin, bilgisayar oyunları ve çizgi romanlara da konuk olmasını sağladı.

Shrek’in güçlü kolları sonunda Broadway’e kadar uzandı. Dünyanın en prestijli sahnesi, Shrek ve arkadaşlarının hikâyesini tam bir yıl boyunca misafir etti. Eleştirmenlere ise bu harika müzikal uyarlamaya tam puan vermek düştü. Jeanin Tesari’nin bestelediği müzikleri, David Lindsay-Abaire’nin yazdığı şarkı sözleri ile ilk saniyesinden son saniyesine kadar benzersiz bir deneyim yaşatan Shrek Müzikali, Tony Ödülleri’nin yıldızlarından biri oldu. Tim Hatley’nin tasarladığı harika kostümler, Shrek Müzikali’ne “En İyi Kostüm” dalında fazlasıyla hak edilmiş bir ödül getirdi.

Shrek Müzikali, toplam 22 şov boyunca her yaştan Shrek hayranını misafir edecek. 10 konteynerlik dev seti, 60 kişilik kadrosu ve canlı orkestrası ile müzikal tarihinin en ihtişamlı ve eğlenceli yapımlarından biri olan Shrek Müzikali’ni orijinal dilinde, Türkçe üstyazı ile beraber izleme şansını kaçırmayın.

*Bu etkinlik 6 yaş ve üzeri izleyiciler için uygundur.

Ayrıntılı bilgi için

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı