SANATTAN

Sinemada Patlamış Mısır Yemek Yasaklansın mı?

“Sinemada patlamış mısır yemek yasaklansın” kampanyası

İngiltere’de yaşayan bir kişi, sinema salonlarında tüketilen patlamış mısırın sesinin ve kokusunun rahatsız edici olduğunu, film izleme keyfini azalttığını söyleyerek salonlarda mısırı yasaklanması için bir kampanya başlattı.

Radikal’in SWNS’den aktardığı habere göre; 1990’ların başında sinema salonlarında tüketimi hızla yaygınlaşan patlamış mısırın, İngiltere’deki film salonlarında tüketilmemesi için bir kampanya başlatıldı. Mike Shotton isimli 39 yaşındaki kişi, mısırın kokusunun ve tüketilirken çıkan sesin film izleme keyfini kaçırdığını söyleyerek, film salonlarında mısır satışının sonlandırılması için çalışmalara başladı.

timthumb (1)2015’in son ayında tüm dünyada gösterime giren Star Wars: Force Awakens’ın gösteriminden sonra kampanyayı başlatma kararı alan Shotton, yalnızca sinema salonlarını ikna etmeye çalışmakla kalmıyor, hükümetinde bu konuda katı adımlar atması için çabalıyor. Star Wars gösterimi için uzun süredir bekleyen Shotton, kendisi gibi filmi dikkati dağılmadan izlemek isteyecek pek çok hayranın olduğunu bildiğini ancak salondaki patlamış mısır sesi yüzünden bunu gerçekleştiremediğini söyledi.

Ancak Shotton’ın aksine, sinema salonlarında patlamış mısır tüketiminin yasaklanmasını istemeyenler de var. Üstelik bu gruptakiler de Shatton’ın bu kampanyasına sessiz kalmak yerine, karşı bir kampanya açarak sinemada mısır satışının yasaklanmasını engelleyecek bir imza kampanyası da açtılar.
(SWNS, Radikal)

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı