ETKİNLİKLER

Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür ve Sanat Merkezi – Buca İstasyon Grubu Karma Resim Sergisi

Küratörlüğünü sanatçı Mona Muzo’nun (Muzaffer Şağban Bektaş) yaptığı ve on bir akademisyen ve otuz üç mezundan oluşan kırk dört sanatçının yer aldığı karma sergi 18-24 Mart 2019 tarihleri arasında İzmir Tarihi Hava Gazı Fabrikası Sergi Salonunda sanatseverler ile buluşacak.

18 Mart 2019 Pazartesi günü Saat 18.00’da açılacak olan sergi, hafta içi 10.00-17.00 arasında ziyaret edilebilir.

Buca İSTASYON Grubu hakkında

İzmir 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümü mezunlarından otuz üç sanatçı ile oluşan bir gruptur.  Gruba eğitim veren Akademisyenlerin katılımı ile Grubun eserleri görsel ve sanatsal bir şölen halinde izleyicilere sunulacak.

Karma sergiye varlıkları ile destek  veren değerli hocalar arasında; Bedri Karayağmurlar,  M.Fahri Sever, Gülseren Pasin, Hasan Rastgeldi, Kürşat Öngay, Mehmet Boztaş,  Mehmet İleri,  Mete Sezgin, Turan Enginoğlu, Umur Türker ve Yüksel Uslay  yer almaktadır.

Sanat çevresi içerisinde yaygın yer alan Orhan Umut, Mona Muzo, İsmail Üner, Fatma Dirik Üner, Hakan Kutlu, Gültekin Rüzgar, Arzu Taylan Ersöz  ile, Anıl Aral Kırbaç, Aylin Teberci Ertekin, Aynur Özdik Civelek, Atakan Güngör, Aylin Bayram Badancı, Aylin Kozak Karaçar, Ayşen Altındal, Birce Özateş Meral, Canan Özlem Caner, Çiğdem Kotan, Dilek İşinekoş Fidancı, Elif Fırıncı Köşker, Hümeyra Ünlü Cıblak, Hürriyet Teberci Tunca, Işıl Türker, Nilay Dirlik Çevik, Nuray Bozan, Özben Özden, Özlem Ergün, Özlem Gencel Aslan, Özlem Tuncer Şanda, Umut Seçil Atakan, Şeyda Yılmaz, Zerrin Ürcan Balaban Zeynep Kaçar Hamamcılar ve Zeynep Sakız  karma katılım içerisinde yer almaktadır.

Buca İstasyon Grubu’nun sanatsal ve kültürel etkinliklerinin ilki olan sergi, iki dönemin yapıtlarını bir araya getiriyor. Açılış, İzmir’li sanatseverleri ve iş dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getirecek.

Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi
Alsancak Limanı Karşısı, Alsancak /İzmir
Telefon: 0232 293 1091 – 0232 293 

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı