KİTAP

“Uğur Dündar”ın hayatı ‘kitap’ oldu.

Gazeteci Gökmen Ulu’nun kaleme aldığı, “Olağanüstü Bir Hayat: Uğur Dündar” adlı kitabın imza günü İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşti.

İmza günü ve Uğur Dündar belgeselinin gösterimine birbirinden değerli isimler katıldı. Uğur Dündar’ın hayat ve meslek hayatında birlikte yol aldığı arkadaşları Uğur Dündar’ı yalnız bırakmadı.

Törene Yılmaz Özdil, Müjdat Gezen, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, avukat Murat Ergün, sunucu Defne Samyeli, sanatçı ve siyasetçi Berhan Şimşek, sanatçı Levent Üzümcü, gazeteci-siyasetçi Barış Yarkadaş, Ahmet Tatar, Ahmet Yavuz, Atilla Kezek, Nasuh Mahruki, Ümit Zileli, Orhan Aydın, Korcan Kara, Murat Ağırel, Sinan Meydan, Tuğba Emlek, Şükrü Elekdağ, Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Murat Muratoğlu, Mine Özbek ve birçok isim katıldı.

İmza etkinliği öncesi Uğur Dündar’ın hayatından kesitlerin yer aldığı belgesel gösterimi yapıldı. Programda konuşan Gökmen Ulu, “Uğur Dündar’ın hayatından bir değil birçok belgesel çıkardı” dedi.

Programda konuşan Uğur Dündar, hayatın boyunca ilkelerinden asla taviz vermediğini, kimseye boyun eğmediğini, çok badireler atlattığını, ama ilkelerinden ne olursa olsun vazgeçmediğini, halkın hakkını savunan bir gazeteci olmayı ve böyle bilinmeyi çok önemsediğini söyledi.

Konuşmalardan sonra katılan değerli konuklar tarafından Uğur Dündar kitabı okurlar için imzalandı.

Haber-Fotoğraf-Video: Nasuh Bektaş

Etiketler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı