SANATTAN

UPSD 14. OLAĞAN GENEL KURULU TAMAMLANDI.

UPSD 14. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANDI. BEDRİ BAYKAM YENİDEN BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ.

UPSD 14. Olağan Genel Kurulu, Ekber Yeşilyurt’un Divan başkanlığında, 2 Aralık 2018 Pazar günü Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği’nde düzenlendi.

UPSD 13. Dönem Başkanı Bedri Baykam, Türk sanat ortamı üzerine yaptığı konuşmanın ardından, IAA Dünya Başkanı sıfatıyla sorumlu olduğu diğer ülkelerden de örnekler vererek üç seneyi kapsayan faaliyet raporunu üyeler ile paylaştı. Denetleme Kurulu  ve bütçe raporunun okunmasının ardından Tüzük değişikliğine ilişkin çeşitli açılımlar içeren maddeler üzerine konuşuldu. Bu değişikliklere göre UPSD bünyesinde, Yönetim Kurulu’na bağlı olarak görev alacak iki farklı fahri kurul oluşturuldu. Fahri Destek Kurulu ve Fahri Proje Geliştirme Kurulu olarak tüzüğe oybirliğiyle giren bu kurullarla birlikte, sanat profesyonelleri, küratörler, sanat tarihçileri, sanat yazarları, koleksiyonerler, müzeciler ve galericilerden oluşan beyin takımları oluşturularak UPSD Yönetim Kurulu ile ortak çalışmalar sonucu  geleceğe yönelik plan ve projeler üretilecek.

Ayrıca UPSD’nin Türkiye ve dünya sanat ortamına sunduğu EPİVERON belgesi üzerine yapılan konuşmalar sonucu, sanatçıların birlik olarak hareket etmesi ve EPİVERON sayesinde eser takip ve piyasa hareketlerinin kontrol altına alınması üzerine karar alındı.

Bedri Baykam, UPSD 14. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden seçildi. Başkan Yardımcılığı’na Ceylan Mutlu, Genel Sekreterliğe Fazilet Kendirci, UPSD Galeri Sorumluluğuna Denizhan Özer ve Murat Havan, Sosyal Medya Sorumluluğuna Nebahat Karyağdı, Gündem Takibi ve Üyeler Sorumluluğuna da Fehim Güler getirildi.

Başa dön tuşu