ETKİNLİKLER

Versus Tiyatro – Oyun “Seyirciye Sövgü”

Versus Tiyatro’nun alışılmışın dışına çıkan akışı ve üslubuyla çok konuşulan oyunu “Seyirciye Sövgü”, Mart ayında da izleyiciyle buluşmaya devam ediyor. 

2’inci Dünya Savaşı sonrası kuşağın en önemli yazarlarından Peter Handke’nin 60’lı yıllarda kaleme aldığı ve sahnelendiği her ülkede büyük ses getiren dünyaca ünlü oyunu “Seyirciye Sövgü”,  Versus Tiyatro prodüksiyonu ile Mart ayı boyunca seyirciyle buluşmaya devam ediyor.

Tamamen sözcük oyunlarından oluşan akışıyla tiyatro izleyicisine pek de alışık olmadığı bir seyir deneyimi yaşatan “Seyirciye Sövgü”, Kayhan Berkin’in tek kişilik performansıyla akıllarda yer ediyor. Spot ışıklarını sahneden seyirci koltuklarına çeviren oyun, alışılagelen izleyen / izlenen ilişkisini ters yüz ederken, eleştirel bir üslupla “seyirci olma” kavramını da sorgulamaya açıyor.

Oyundan:
“Yeteri kadar oturduğunuz yerden sahnede olup bitenleri izlediniz, güldünüz, ağladınız, heyecanlandınız, dedikodu yapıp ahkâm kestiniz. Orada, öylece, oturduğunuz yerde… Yeteri kadar! Yetti artık! Artık konu sizsiniz! İlgi odağında siz varsınız! Bu akşamın keşfi sizsiniz!”

Oyun Takvimi

17 Mart 2018 / garajistanbul / 20.30

23 Mart 2018/ Endless Art / 20.30
24 Mart 2018 / ikincikat / 20:30

30 Mart 2018 / / Endless Art / 20.30
31 Mart 2018 / Talimhane Tiyatrosu / 20.30

Künye

Yazan: Peter Handke
Uyarlayan & Oynayan: Kayhan Berkin
Afiş Tasarım: Gökhan Kodalak
Yapım: Versus Tiyatro

Bilet fiyatları: İndirimli: 25 TL, Tam: 35 TL.
Oyunun biletleri, Versus Tiyatro web sitesinin yanı sıra, sahne gişelerinden veya Biletix’ten temin edilebilir.

Başa dön tuşu