ETKİNLİKLER

Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi Seramik ve Baskı Resim Sergisi – Naile SALMAN ÇEVİK “KURGUSAL MEKANLAR”

Naile SALMAN ÇEVİK’in “KURGUSAL MEKANLAR” Seramik ve Baskı Resim Sergisi, Kuğulu Sanat Galerisi’nde 1 Nisan 2019 Pazartesi günü saat 18:00’de açılacak.

Naile Salman Çevik 1975 yılında Ankara’da doğdu. 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi, Meslek Yüksek Okulu, Harita Teknikeri unvanını aldı. 2002’de Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü’nden dereceyle mezun olup aynı yıl Selçuk Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 2006 yılında Selçuk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Seramik Anasanat Dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

2009’da Gazi Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi olarak göreve başladı. 2010-2012 yılları arasında Gazi Üniversitesi Engelli Bireyler İçin Görsel Sanatlar Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (GEGSEM)’nde Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2013’de Gazi Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalında Doktora eğitimini tamamlayıp, 2018’de Doçent unvanını aldı.

Birçok ulusal ve uluslararası karma sergiye katılan ayrıca kişisel sergileri de bulunan sanatçı halen Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Öğretim Üyesi olarak çalışmakta ve akademik/sanatsal çalışmalarına devam etmektedir.

Naile SALMAN ÇEVİK “KURGUSAL MEKANLAR” Seramik ve Baskı Resim Sergisi, Ziraat Bankası’nın Tunalı Hilmi Caddesi No: 104 Kavaklıdere / Ankara adresinde bulunan Kuğulu Sanat Galerisi’nde, 1-19 Nisan 2019 tarihleri arasında pazar-pazartesi ve resmi tatil günleri hariç 10.00 – 19.00 saatleri arasında görülebilir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı