SANATTANTİYATRO

3. Kadıköy Tiyatro Şenliği Renkli Bir Açılış Yaptı.

Bu yıl üçüncüsü yapılan Kadıköy Tiyatro Şenliği açılış etkinliğinin ilk etabında Nazım Hikmet Hikmet Kültür Merkezi’nde kortej için bir araya gelindi. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’da buluşma noktasındaydı.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu‘nun da katıldığı, sanatçılar ve tiyatroseverlerin oluşturduğu kortej, Bahariye’den yola çıkarak bando ve renkli kostümlü sanatçılar ve bando müzikleri ile Mehmet Ayvalıtaş Parkı’na ulaştı. Kortej yürüyüşü boyunca Kadıköylü vatandaşlar alkışları ile korteje destek verdi.

Kortej Mehmet Ayvalıtaş Parkında son buldu. Mehmet Ayvalıtaş Parkı’nda ilk olarak Kadıköy Platformu adına açılış konuşmasını tiyatro sanatçısı Ersin Umut Güler yaptı.

Ersin Umut Güler konuşmasında bütün tiyatrolara ve tiyatro sanatçılarına seslenerek Tiyatrolar Platformuna destek verilmesi ve birlikte üretme çağrısı yaptı. Ayrıca 3. Tiyatro Şenliğinin tutuklu bulunan Tiyatro Sanatçısı Cenk Dost Verdi‘ye adandığını belirtti.

Tiyatro Şenliği açılışında ikinci konuşmacı Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu idi. Aykurt Nuhoğlu konuşmasında Kadıköy’ün yakın zamanda dünyanın en havalı ve yaşanabilir kentlerin başında sayıldığını hatırlattı. Bunda sanatçı ve tiyatroların büyük payı olduğunu söyledi. Kadıköy’ün sanata önem verdiğini, sanat ve sanatçının da Kadıköy’e değer kattığını belirtti. Aykurt Nuhoğlu bir müjde de verdi: 8 Ekim 2018 saat 13.00’da Kadıköy’de bir tiyatronun temelinin atılacağını tüm sanatçı ve sanatseverleri temel atma törenine beklediklerini sözlerine ekledi.

Açılış konuşmalarının ardından dünya müzikleri dinletisi için Emre Tandoğan sahne aldı. Cihan Mürtezaoğlu ve Komik Günler konserleriyle açılış programı tamamlandı.

1 – 15 Ekim 2018 tarihleri arasında sürecek olan 3. Kadıköy Tiyatro Şenliği kapsamında 10 sahnede, 15 ekip, 12 oyun, 2 belgesel, 2 atölye çalışması ve 4 çocuk oyunu yer alacak.

Haber-Fotoğraf-Video: Nasuh Bektaş

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı