MÜZİKSANATTANYENİ ÇIKAN ALBÜMLER

45 Yıl Sonra Yeniden “Yaz Gazeteci Yaz”

Türk müziğine kattığı etnik yorumu ve bakış açısı ile dünyada takip edilen, Türk Halk Müziği’nin dev seslerinden Selda Bağcan ile rapin ünlü ismi Ramiz’in “Yaz Gazeteci Yaz” düeti Majör & Woop Müzik etiketiyle, ONErpm dağıtımcılığında 19 Kasım 2021 cuma günü tüm dijital platformlarda yayında.

Selda Bağcan’ın ilk kez 45 yıl önce seslendirdiği “Yaz Gazeteci Yaz“, bu kez Ramiz‘in yorumunun eklendiği, günümüz altyapı ve soundlarıyla birleşerek gündeme geliyor. Toplumun sorunlarını irdeleyen, gazetecilere ithafen yazılan şarkının söz yazarı Ali Sultan‘ın kelimelerine, günümüzde hala devam sorunlara ironik bir yaklaşımla Ramiz dokunuşu göze çarpıyor. Ramiz, playlistinin vazgeçilmez şarkılarından “Yaz Gazeteci Yaz“ı her dinlediğinde “Bu şarkıya rap yapılır.” düşüncesi ile şarkıyı tasarladı. Ünlü rapçi Selda Bağcan ile birlikte 1976 orjinal kayıtlarının üstüne beat yapıp, söz yazıp, vokali ile de muhteşem bir düete imza atmış oldu.

Ramiz Selda Bağcan ile böyle bir projede olmaktan onur duyduğunu belirtirken, “Bu proje benim için unutulmaz bir gurur kaynağı oldu. Selda Bağcan gibi topluma mal olmuş bir sanatçıyla bu işe imza atmaktan çok mutluyum” diyerek duygularını dile getirdi. Şarkının video klip yönetmenliğini de Ramiz Bayraktar ve Buğra Karaçam üstlendi.

Selda Bağcan‘ın “Yaz Gazeteci Yaz” da Ramiz ile yaptığı düet sanatçının yeni projesinin ilk teklisi. Hem dünyadan hem Türk sanatçılar ile şarkılarını yeniden yorumladığı yeni projesinde Bağcan, farklı müzik tarzlarından isimlerle buluşacak. Projenin ikinci teklisi de 17 Aralık’ta dünyadan bir isimle yayınlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu