SANATTAN

80 Liraya Küba Devrimi!

José Marti Küba Dostluk Derneği İstanbul Şubesi, Küba Devrimi’nin 57. Yıldönümünü 21 Ocak Perşembe akşamı Küba Büyükelçisi Alberto Gonzalez Casals’ın katılımıyla gerçekleştiriyor.

Latin Trio grubunun sahne alacağı Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek kokteyl partisinin bilet fiyatları 80 lira olarak belirlenince sosyal medya üzerinde büyük tepkiler oluştu. Gün boyunca kokteylle ilgili bilgi almak isteyenler için verilen telefon numaralarına ulaşılamadı.

İşte o tepkiler:
Beşir Günay: BENCE KÜBA YA YAKIŞAN HALKA AÇIK VE ÜCRETSİZ GÜZEL BİR HALK GECESİ DÜZENLENMESİYDİ.. NE DEMEK GİRİŞ ÜCRETİ.. SANA YAKIŞMADI KOMÜNİST KÜBA….

Fatoş Nergis Çırnaz: Ustelik 80 lira civarı…Kapitalizm her yeri esir almış.

Tuğrul Çalış: Kaç kişi fiyat soruyor bir cevap vermiyorsunuz. Telefon verip cevap vermiyor diyorlar hala telefon açın diyorsunuz. Bu ara öğrendim 80 TL imiş. Eğer doğru ise Komünist Küba üzerinden güzel soygun yapıyorsunuz. Yada sadece zenginler özel. Bravo.

Özcan Karaduman: İçmeden devrim olmuyor. Kafalar güzelken Amerikayı kuşatma planları bile yapabilirim.

Bilet satışının bu fiyatlarla Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nden yapılıyor olması da ayrı bir ironi olarak değerlendirildi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı