SANATTAN

Ağaç Dalları ve Kumaşlardan Olağandışı Eserlere…

Mehmet Özenbaş’ın yeni serisinden oluşan kişisel sergisi ‘The Dionysiac Jungle of the Outsider’ Piramid Sanat’ta açıldı.

Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Tekstil Bölümü’nden mezun olan ve 2006 yılında resim çalışmalarına başlayan Mehmet Özenbaş‘ın, tekstil tecrübesi ile sentezlediği eserlerinden oluşan ‘The Dionysiac Jungle of the Outsider’ sergisi, aynı zamanda gerçekçilik ve soyutlamanın bir sentezi olarak dikkat çekti. Sanatçı doğa sevgisi ve çevre sorunlarına işaret ettiği çalışmalarda, malzeme olarak ağaç dalları, yapraklar ve kumaşları kullandı.

Piramid Sanat’ın kurucusu ve sanatçı Bedri Baykam, ev sahipliği yaptığı bu sergiyi tanıtırken, Özenbaş’ın çalışmalarının sanata para kazanmak için yatırım yapanlara değil sanata öz anlamıyla ve duygusuyla değer veren izleyicilere hitap ettiğini vurguladı. Baykam, sergideki işlerin aynı zamanda Jackson Pollock ve Anselm Keifer‘in resimleri ile organik bir bağı olduğunun altını çizdi.

Bir beynin yapısına benzeyen çalışmaların bir ormanda gezdiğinizi hissederken enerjisiyle beyninizi nasıl harekete geçireceğini merak ediyorsanız bu sergiyi 6 Mayıs 2017 tarihine kadar Piramid Sanat’ta ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı