ETKİNLİKLER

Akademililer Sanat Merkezi Resim Sergisi – Kader Genç “Kağıt”

Kader Genç’in dördüncü sergisi olan “Kağıt”, 4 Ekim – 3 Kasım 2018 tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi’nde…

Akademililer Sanat Merkezi’nin bu yılki ilk sergisinde Kader Genç, ilk kez yalnızca kağıt işleriyle izleyen karşısına çıkıyor.

Serginin katalog metninin yazarı Asya Tura ressamın bu sergisini şu sözlerle ele alıyor: “Hepimizin kendini rahat, kaygısız ve samimi ifade edebildiği bir alanı, özgürce oynayabildiği bir arka bahçesi vardır. Kendisini resimle ifade etmeyi keşfettiğinden beri çizerek not almaya alışık olan Kader Genç bu sergisinde, sadece kendisi davet ettiğinde, paylaşmak istediğinde görülebilen kâğıttan arka bahçesini izleyiciye açıyor. Ortaya koyduğu işler hem plastik hem içerik anlamında ressamın bütün sıkıntılarını, denemelerini, arayışlarını, meraklarını içeren, kural tanımaksızın, tekrar tekrar yapıp bozarak çıkardığı işler. Kader’in son derece içe dönük bir üretim sürecinin sonucu olan kâğıt işlerinde hem kendi ile hem de dünya ile meselelerine yine içerden bir eleştiri getirme kaygısında olduğu aşikâr. Kader her şeyin çöktüğü, yıkıldığı ve bozulduğu dünyayı, yakılıp yırtılabilen kâğıtlar üzerinde parçaladığı ve çarpıttığı figürlerle ortaya koyuyor ve bunu yaparak resmiyle beğeni kazanan değil rahatsız eden olmayı göze alıyor. Ressam bu işlerinde dünya sancısını, kendi sancısıyla birleştirerek izleyeni sarsılma ve yüzleşmeyle baş başa bırakıyor.”

Kader Genç‘in “Kağıt” isimli yeni sergisi, 4 Ekim – 3 Kasım 2018 tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi‘nde tüm sanatseverleri bekliyor.

Açılış: 4 Ekim 2018 Saat 18.00

Akademililer Sanat Merkezi
Balo Sok. No:37 Beyoğlu/İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Başa dön tuşu