KİTAP

Akif Manaf İle ‘Bedeni Çalıştırma Sanatı’

Beden, zihin ve ruhun mükemmel uyumunu kazanmak isteyen herkes için!

Kitapları 73 dile çevrilen, Nobel barış ödülü adayı, Uluslararası Yoga Federasyonu (UYF) Başkanı Akif Manaf’ın Yoga serisi kitaplarının ikincisi olan “Bedeni Çalıştırma Sanatı” Kitabı’nın genişletilmiş dördüncü baskısı çıktı.

Akif Manaf bu eserinde “Bedeni Çalıştırma Sanatı”nı kapsamlı bir şekilde gereken tüm detaylarıyla hem derin teorik hem de pratik yönleriyle, kolay anlaşılır bir dille ve sistematik bir tarzda anlatıyor. Kitap, 480’den fazla tekniğin detaylı tarifini ve aşamalarını gösteren 500 kadar resim içeriyor ve her tekniğin beden üzerindeki özel tedavi edici etkileri ayrı ayrı açıklanıyor.

UYF Başkanı Akif Manaf eserde ‘Bedeni Çalıştırma Sanatı’nı tüm incelikleriyle anlatıyor ve şunları söylüyor:

“Bu kitapta Yoga kelimesini kullandığımızda Orijinal Yoga Sistemi’ni kastediyoruz. Günümüzde yaygın olan sözde yoga türleri ya da ekollerinden söz etmiyoruz. Bunlar, Orijinal Yoga Sistemi’nden alıntılar içermelerine rağmen sistemin özel olumlu etki ve yararlarına sahip değildirler.

Orijinal Yoga Sistemi aslen sadece teorik bir bilim değil, aynı zamanda pratik yani uygulamalı bir bilimdir. Yalnızca derin teorik bilgiye dayanan pratik uygulama kişiyi gerçek deneyim ve doğru anlayışa ulaştırır. Yoga, kişiyi daha iyi ve daha sağlıklı yaşama götüren bir yoldur.

Yoga, iş hayatında daha hızlı, becerikli ve verimli olmayı, hayatı tümüyle daha kontrollü yaşamayı sağlamaktadır. Birey zihnini ve duygularını daha iyi bir şekilde kontrol etmekte, fiziksel ve zihinsel uyuma ulaşmaktadır.

Yoga teknikleri insan karakterini fiziksel, zihinsel, duygusal ve spiritüel boyutlarda bütünleştirmektedir. İnsan ve evren arasında mükemmel uyum yakalanmaktadır. Bu içsel bir eğitim ve pozitifleşme işlemidir.

Birey bütün gizli potansiyellerini kullanmaktadır. İnsan bedenin, duyguların ve zihnin sınırlarını aşarak bilincin en yüksek düzeylerine ulaşmakta ve gerçek ebedî mutluluğun tadını çıkarmaktadır

Bu kitabın amacı Orijinal Yoga Sistemi’nin üçüncü, Asana basamağını orijinal kaynaklardan olduğu gibi insanlara aktarmaktır. Asana yani Yoga duruşlarının uygulanması çok boyutlu bir çalışmadır. Bu basit bir beden çalışması değildir. Duruşlar orijinal şekilde yapıldıkça çok boyutlu, olumlu ve kalıcı bir etki sağlamaktadır.

Bu kitabın konusu Yoga Asanaları olmasına rağmen Yoga sadece vücut duruşlarından oluşan bedensel bir çalışma değildir. Yoga insanoğlunun kendini tanımasına ve mükemmel bir şekilde geliştirmesine aracılık eden evrensel bilgi sistemidir. Bu sistem kişinin bedensel, zihinsel ve spiritüel yaşamına uyum ve denge getirerek, hayatı oluşturan her şeyle birlik içinde olma imkânı sunmaktadır.”

Yazar, “Bedeni Çalıştırma Sanatı” eserinde tekniklerin yalnızca fiziksel yönünü değil, aynı zamanda çeşitli ince ayrıntılarını bilimsel açıklamalar ışığında aktarıyor.

Kitabın amacı; okuyuculara tam bir fiziksel sağlık, sinirsel denge, zihinsel rahatlık, berrak ve uyanık bir bilinç kazandırmaktır. Sunulan detaylı açıklamalar ve resimler ile tüm teknikler son derece kolay anlaşılır bir bütünlükle işlenmiştir.

“Bedeni Çalıştırma Sanatı” eserinde belirtilen özel teknikler düzenli uygulandığında fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlık yaşam boyu korunabilecek ve komplike uygulamalar dahi zorlanmadan öğrenilebilecektir.

Akif Manaf’tan ‘Bağımlılık Psikolojisi’

6 Yorum

  1. Bedensel ve zihinsel sağlığın anahtarı bu kitapta…Yazara teşekkürler 💞

  2. Çok severek takip ettiğim bir yazar. Önceki baskısı vardı. Genişletilmiş baskısını da edinmek isterim. Bu güzel haber için teşekkürler..

  3. Yazarın kitaplarını okuyorum, bu kadar derin kapsamlı bilgileri herkesin anlayabileceği şekilde anlatması çok etkileyici. Bu kitabı da heyecanla bekliyordum çok teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu