SANATTAN

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nden Muhteşem Prömiyer

Antalya Devlet Opera ve Balesi, heyecanla beklenen “AFİFE” balesinin prömiyerini gerçekleştirdi. Afife Jale’nin hayatı üzerine kurulu bir modern bale prodüksiyonu olan eserin libretto ve koreografisi Beyhan Murphy’nin, müzikleri ise Turgay Erdener’in. Antalya DOB orkestrasını Naci Özgüç’ün yönettiği gecede balenin dekor Adnan Öngün, kostüm Bahar Korçan, ışık Beyhan Murphy ve Taner Aydın tarafından hazırlandı.

Afife’nin kendi gözünden hayatının dört dönemini içeren ve bu dönemlerin dört ayrı dansçı tarafından canlandırıldığı eserde Afife, heyecan, zorluk ve aşk dolu bir ‘geçmişe dönüş’ yolculuğuna çıkar. Kendisi, terk-i diyar eylemiştir ama başardığı eylem, günümüze kadar yüzlerce belki binlerce kadını etkilemiş ve Türkiye’nin sahne hayatında bir mihenk taşı olmuştur.

GÜÇLÜ KADROYA ALKIŞ

Antalyalı sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği gecede “Afife” rolünü Selin Berkmen, “Altın Afife” rolünü Müge Ünal, “Kırmızı Afife” rolünü Esra Taner, “Mor Afife” rolünü Öykü Ertürk, “Gümüş Afife” rolünü Iaroslava Volkova, “Ziya” rolünü Yağızhan Danış, “Nazır” rolünü Burak Özbek, “Dr. Suat” rolünü Umut Çaltekin ve “Selahattin Pınar” rolünü Tolga Burçak canlandırdı. Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının üstün performanslarını izleyiciler ayakta alkışladı.

24 Ekim 2017 Salı akşamı saat: 20.00’de tekrar sahnelenecek olan eserin 20 TL ve 30 TL olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi’ndeki opera gişesinin yanı sıra www.biletiva.com  internet adresinden de temin edilebilir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı