KİTAP

Ardahan Günlerinde Kültür Şöleni

Ardahan Tanıtım Günleri Maltepe etkinlik alanında gerçekleşti.

24-25-26 Kasım günlerinde Maltepe etkinlik alanında gerçekleşen Ardahan Tanıtım Günleri, kültür şölenine dönüştü. Bu yıl 1.si düzenlenen Ardahan Tanıtım günlerinde, Ardahan şehri, ekonomisinden siyasetine, kültüründen sanatına pek çok yönüyle tanıtıldı. Her yıl Haziran ve Temmuz aylarında Damal‘da beliren Atatürk silüeti ile de ünlenen Ardahan şehri, Ata’nın gölgesinde olmaktan gurur duyarken eski geçmişi ve zengin kültürüyle de biliniyor.

Ardahan tanıtım günlerinde, etkinlik alanında şehrin geleneklerinden, ekonomisine pek çok tanıtım yapılırken, diğer hemşehricilik derneklerine göre kültürel etkinliklere daha fazla yer vermesi ile de dikkat çekti. Pek çok aşık ve yazar yetiştirmiş Ardahan şehri, hem kaybettiği değerli ozanları ve yazarları andı hem de yaşayan sanatçı ve yazarlarına etkinlik alanında yer vererek ziyaretçilerle buluşturdu.

Başta Ümit Kaftancıoğlu olmak üzere pek çok yazarını ve aşıklarını daha etkinlik alanının girişinde anıt kitaplar aracılığıyla ziyaretçilerle buluşturan Ardahanlılar, Dursun Akçam, Veysel Boğatepe, Gül Fikir, Hayati Tatar, Günay Demir, Gürsel Rengis, Yurduşen Tuna, Metin Kaya, Erbay Kara, Erdal Çakıcıoğlu, Kenan Karabağ, Mecit Ömür Öztürk, Recep Tatar gibi yetiştirdiği pek çok önemli yazarına da stand açarak okurlarla buluşma şansı verdi.


Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı