GenelHEYKELSANATTAN

Arte Padova’da bir Türk heykeltraş

Arte Padova sanat fuarına heykeltıraş Filiz Öztürk Doğan bronz heykelleriyle katılıyor.

İtalya’nın Padova şehrinde 13 Kasım 2015’te açılacak olan fuar Avrupa’nın ünlü sanat galerilerinden seçilen sanatçılarla kapılarını açıyor. Avrupa’nın her köşesinden gelen ziyaretçiler, yatırımcılar, koleksiyonerler tarafından her sene gezilen fuar 17 Kasım’da kapılarını kapatacak. Filiz Öztürk Doğan da, heykelleriyle sergide yer alacak. Sanatçının bronz eserlerinin yanı sıra, bronz ve ahşabın bir arada kullanıldığı figüratif heykelleri de sergilenecek.

“Her yüzeyin kendine özgü farklı dokusal etkileri ve değerleri vardır” diyen Filiz Öztürk Doğan, ağacın yuvarlak ve sıcak formunu bozmadan bronzun sert ve soğukluğu ile ahşabın sıcak, yuvarlak ve organik yüzeylerini birleştirerek heykellerini oluşturuyor.

Doğan heykellerini şöyle anlatıyor: “Heykellerimde kendime özgü gizemli bir düşsel dünya yer alır. İmgeler, öyküler değişmekte; ama anlatılan geçmiş ve geleceğiyle insandır. Yani bendir, bizlerdir. Yarı geometrik, figüratif biçimsel öğelerin yanyana gelmesinden oluşan yapıtlarım ortak bir görsel algılayış ve ifade ürünüdür.”

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı