MÜZİKSANATTAN

Attilâ Atasoy “Seferi” ile Geliyor!

Sahnede 45. yılını kutlayan Attilâ Atasoy, house ve pop müziği birleştiren yeni bir sound ve yepyeni bir şarkı “Seferî” ile sevenleri ile buluşacak.

“Seferî, yolda olma hâli, aşk, yol ve hayat müziği… Hepimiz aslında dünyada “seferîyiz” diyen Attilâ Atasoy;
 “Kendimi bazen zaman yolcusu gibi hissediyorum. İki üç kuşak biz birlikte büyüdük, birlikte yürüdük. Şimdi eski yol arkadaşlarımın yanına, müziğimi çok fazla tanımayan Z kuşağını da konvoya katarak, müzik yolculuğumuzu hep birlikte sürdürmeyi hedefliyorum. İnsanoğlunun, dünyanın sesini duymadığı zaman başına neler geldiğini acı biçimde deneyimlediğimiz bir yıl geçirdik. Dünya sürekli değişirken bizde bu değişikliğe ayak uydurmak zorundayız. Bilgi çağına girerken sırt çantamıza, deneyimlerimizi ve evrenin müziği ile uyumlu duyarlılıklarımızı da alarak yolumuza devam etmeliyiz. İnsanın anlam arayışı, hayata kattığı renklerle beslendiği için ben de bir hayat gezgini olarak “Seferî” olmaya devam edeceğim” diyor.

Seferî ile sevenlerini kozmik bir yolculuğa davet eden Atasoy, aynı zamanda müziğin geçmişle geleceği birleştiren kozmik bir köprü olduğuna inanıyor.

Geçtiğimiz hafta klibi çekilen “Seferî”, önümüzdeki günlerde dijital platformlarda yerini alacak. Sözleri Attilâ Atasoy ve Nalân Yıldız’a ait olan Seferî’nin müziği de Selim Çaldıran ve Nalân Yıldız‘a ait.

Haber: Nasuh Bektaş  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu