RESİMSANATTAN

BAAF BODRUM SANAT VE ANTİKA FUARI RESİM YARIŞMASI

BAAF BODRUM, insanlık tarihinin en zor günlerinden birinin yaşandığı bu karantina günlerinin etkilerini sanatla unutulmaz hale getirmek, sanatçı gözünden ölümsüz kılmak ve gelecek nesillere aktarmak amacı ile “BAAF BODRUM RESİM YARIŞMASI” düzenliyor.

BAAF Bodrum Sanat ve Antika Fuarı, yarışma duyurusunu şu şekilde yaptı: “Hiç şüphe yok ki insanlık bu zorlu mücadeleden zaferle çıkacaktır. İnsanların sahip olduğu sıradan tüm özgürlüklerin nerdeyse kaybedildiği, tüm yaşantı ve algıların değiştiği bu günler sanatçıların gözüyle ölümsüzleştirilecektir. Yarışmanın konusu dehşet saçan ve bazı insanları öldüren bu salgın üzerinedir.”

TEMA:  “CORONA GÜNLERİNDE AŞK”

Organizasyon komitesi yarışmanın konusunu açıkladı:

‘’Kolera Günlerinde Aşk’’ Nobel ödüllü ünlü yazar Gabriel Garcia Marquez‘in bir romanıdır. 19. Yüzyıl sonları 20. Yüzyıl başları arasında 51 yıl, 9 ay, 4 gün boyunca yaşanan karşılıksız bir aşkı konu alan bu roman her türlü zorluğa, acıya rağmen aşkın yüceliğine yoğunlaşır.

Corona Virüsünün (Covid 19) kasıp kavurduğu bir zaman dilimi içindeyiz. Tüm dünyada Pandemi ilan edildi. Hastanelerin dolduğu, insanların öldüğü, korkudan kapı dışarı çıkamadığımız, sevdiklerimize sarılıp, öpemediğimiz, yalnızlaştığımız, günler yaşıyoruz.

Gerçekle baş başa kalarak yüzleştiğimiz, dünyayı tükettiğimiz, vicdan muhasebesi yaptığımız bu günlerde aşka, sevgiye ihtiyacımız var

Doğaya, insanlara, hayvanlara, bitkilere, temiz hava ve suya, güzelliğe, iyiliğe, merhamete, dayanışmaya, sevgiye, mutluluğa, sağlıklı yaşama duyduğumuz aşk “Corona Günlerinde Aşk “ tır.

Organizasyon komitesi olarak katılacak tüm sanatçı dostlarımıza başarılar diliyoruz.

BAAF BODRUM Sanat Ödülleri başvuruları internet üzerinden gerçekleştirilecektir. İlk değerlendirme online başvuruların sonrasında jüri üyeleri tarafından yapılacaktır. Ön elemeyi geçen eserler, eser sahipleri tarafından, elden ya da kargo yoluyla DEMOS ENDÜSTRİ FUARCILIK AŞ’nın aşağıdaki adresine teslim edilecektir. Teslim edilen eserler jüri üyeleri tarafından iki kategoride değerlendirilerek ödül kazanan eserler ve sergilenmeye değer bulunan eserler olarak ilan edilecektir.

Yarışma hakkında detaylı bilgi almak için https://artbodrum.net/baaf-bodrum-sanat-ve-antika-fuar-resim-yarismasi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

BAAF Bodrum Sanat ve Antika Fuarı

Sanatın ve Tarihin Buluşma Noktası Bodrum Sanat ve Antika Fuarı’na Geri Sayım Başladı

Sanata ve antikaya olan ilginin her geçen gün artmasıyla beraber Türkiye; sanatı, tarihi ve mimarisi ile önemli ülkeler arasında yer alıyor. Bu kapsamda tarihi ve kültürüyle birçok medeniyetin ortak noktası olan Bodrum, önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. 19 – 23 Ağustos 2020 tarihleri arasında Herodot Kültür Merkezi ve Fuar Alanı’nde binlerce sanatseveri ağırlayacak olan Bodrum Sanat ve Antika Fuarı, çağdaş Türk resim ve heykel sanatından Paris Ekolüne, ‘14 Kuşağı’ndan ‘d’ Grubu’na ve 1800’lü yıllardan günümüze kadar gelmiş birçok sanat eseri ve antika objeye ev sahipliği yapacak.

Ülkemizde hemen her gün farklı sanat disiplinlerini içeren etkinliklerin düzenlenmesi sosyal yaşamı olumlu yönde etkilerken, bireysel ve toplumsal gelişime de ivme kazandırıyor. Bu bağlamda sanatseverler, özellikle plastik sanatlar alanında sergilenen eserlere tanık olmanın yanı sıra onların hikayesiyle bütünleşmek ve üretim süreçlerini solumak istiyor. Bu kapsamda Demos Fuarcılık tarafından düzenlenen, sanatı ve tarihi anbean yaşatacak Bodrum Sanat ve Antika Fuarı (BAAF) için geri sayım başladı. 19 – 23 Ağustos tarihleri arasında Bodrum Herodot Kültür Merkezi ve Fuar Alanı’nde düzenlenecek fuarın açılışı 19 Ağustos Çarşamba günü düzenlenecek VIP kokteyl ile gerçekleşecek. Seçici Kurulun üstlendiği Bodrum Sanat ve Antika Fuarı, ulusal ve uluslararası birçok sanat galerisini, koleksiyoncuyu, antikacıyı ve sanatçıyı bir araya getirecek. Ayrıca ülkemizin yetkin temsilcilerine ait yapıtların yanı sıra farklı anlayış ve tekniklerle üretimde bulunan yabancı sanatçıların da eserleri sanatseverlerle buluşacak. Türkiye’den ve dünyadan birçok sanat eserinin yanı sıra antika eşya ve objeye ev sahipliği yapan BAAF, fuar kapsamında düzenleyeceği akademik buluşmalarla da, sanatseverlerin gönlünde ve zihninde taht kuracak.

Tarihimizde İz Bırakan Koleksiyonlar Yer Alacak

Bütünsel sanat ekolünün Türkiye’de tek temsilcisi olarak bilinen Ender Güzey’ in farklı dönemlere ait eserlerinin sergilenmesinin yanı sıra uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapan kültür-sanat platformu Ender Güzey Müzesi ARThill ve Türk resim sanatında derin izler bırakan ustaların imzalarını taşıyan 80 yapıtla tarihimize ışık tutacak be Bodrum Sanat ve Antika Fuarı’nda sanatseverlerle buluşacak.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı