SANATTAN

Barış Cihanoğlu’nun ‘Yara’ saran eserleri bu sergide!

Barış Cihanoğlu’nun “Sore” isimli kişisel sergisi Labirent Sanat’ta açıldı.

Sergi, sanatçının günlük yaşamında organik bağ kurduğu malzemelerden ürettiği çalışmalarıyla genel çerçevede varoluş meselesine, özelde ise “Sore” kavramı üzerine odaklanıyor. Sanatçı Barış Cihanoğlu “Sore” başlıklı sergisinde pentürden, heykele ve enstalasyona kadar farklı disiplinlerde ürettiği yeni işleriyle izleyenleri şaşırtmaya devam ediyor.

Cihanoğlu’nun tüm sanatsal yaratım sürecini besleyen ve bu sergisinde etkisi güçlenen “Yara / Sore” kavramı, onun için sadece fiziksel bir travmanın ötesinde bir anlam taşıyor ve ‘yara’nın psikolojik etkileri üzerine daha çok kafa yoruyor. Eserleri, insanın doğum anında ana rahminden kopuşuyla başlayan süreçte yaşadığı yalnızlık hissi, parçalanmışlık ve ikilem gibi duygulanımların yarattığı manevi acı ve bu acıya karşı gösterilen direncin ifadesi oluyor.

İnsanın bilinçaltının derinliklerinde saklı tutkulardan özlemlere, fetişten, fantezilere, çocukluk anılarına kadar tüm meselelerin yansıtan işlerden oluşan bu sergiyi Labirent Sanat‘ta 29 Aralık 2018 tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

Labirent Sanat
Asmalı Mescit Mah. Sofyalı Sok. No: 22 K: 1
Beyoğlu / İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Barış CİHANOĞLU Kimdir?

Barış Cihanoğlu 1975 yılında Ankara’da doğdu. 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi resim bölümünden başarı ödülü alarak mezun oldu. Profesyonel sanat yaşamında katıldığı yarışmalarda toplam 9 adet ödülün sahibidir. Şu ana kadar 20 kişisel sergi açan sanatçı, birçok nitelikli sanat etkinliğinde yer almıştır. Art Basel, Art Miami ve Contemporary İstanbul gibi uluslararası çağdaş sanat fuarlarına katılmıştır. Yurtiçi ve yurtdışındaki birçok önemli koleksiyonda eserleri yer alan sanatçı, çalışmalarını İstanbul’daki atölyesinde sürdürmektedir.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı