RESİMSANATTAN

Berna Atlıhan ‘Pasın Demire Öğrettiği’ni gösterdi!

Berna Atlıhan, ‘Pasın Demire Öğrettiği’ ilk kişisel sergisini Art212 Galeri’de açtı.

Ressam Berna Atlıhan, tuval karşısında bilinçaltının fısıltıları olarak nitelendirdiği son dönem eserlerini Art212 Galeri‘de ‘Pasın Demire Öğrettiği’ başlıklı sergisi ile sanatseverlerin beğenisine sundu. Çocuk yaşlarda edindiği düşsel sentezleme alışkanlığını kendini geliştirdikçe rasyonaliteyle birleştiren Sanatçı Atlıhan, soyut formlarındaki sorgulamalarla oluşturduğu özgür kompozisyonları tuvallerine yansıtıyor.

Daha önce Orhan Taylan, Meray Topsakal ve Güneş Özmen atölyelerinde çalışan Sanatçı Berna Atlıhan son dönem işlerini, tinsel, zihinsel, dinsel, cinsel klişelerin dışına çıkarak gündeliğin kasvetine müdahale etmeyi amaçladığı ‘BArenk’ adını verdiği atölyesinde üretti. Sanatçı, ‘Pasın Demire Öğrettiği’ sergisindeki eserlerle ilgili de şunları söyledi: “Ezberi tekrar günlerde ya durup paslanacaktım ya da pasın demire fısıldadığı sese kulak verecektim. Duydum pası, duydum eksile eksile tamamlanan nefesi. Duyduğum sese renk verdim hepsi bu.’ 

Dünün ayak izlerini, yarının karanlığını, dalgalı ruhların karmaşasını anlatmaya imkan tanımayan disiplinleri reddeden Berna Atlıhan‘ın bu sergisini 29 Kasım 2018 tarihine kadar Art212 Galeri‘de ziyaret edebilirsiniz.

Art212 Sanat Galerisi 
Kadırgalar Caddesi No:8
Nişantaşı / İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı