SANATTAN

‘Black Hole’ Gizemi Bu Sergide Çözüldü!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]İranlı Ünlü ressam Javad Alamdari’nin ‘Black Hole’ isimli sergisi 22 Aralık’ta Galeri Eksen’de açıldı.

Kara deliklerin doğasından etkilenerek sırlarını merak edip bu yolculuğa başladığını belirten Ressam Javad Alamdari, soyut ekspresyonizm tarzında eylem yöntemi ile çizdiği eserlerini Türk sanatseverlere sunmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Ressam, kara deliklerin kendisinde sanatsal ve estetiksel olarak iç ve zihinsel bir güzellik duygusu oluşturmasıyla onların sırlarını araştırmaya koyulmuş ve enerjilerini eserlerine yansıtmaya çalışmak istemiş. Bunu yaparken de bilim ve sanattan faydalanarak kendi toplumuna ve dünyaya faydalı olabilmeyi de amaç edinmiş.

Sergi, 22 – 31 Aralık 2015 tarihleri arasında Pazar hariç her gün Galeri Eksen’de ziyaret edilebilir.

Javad Alamdari Kimdir?

1984 yılında İran’da doğan  sanatçı ailesinin desteği ile çocukluk yıllarında resme yöneldi.Lisede güzel sanatlar ve grafik eğitimi alan Alamdari resim çalışmalarını modern tarzda sürdürdü.21 yaşında İstanbul’a yerleşen sanatçı Devrim Erbil Atölyesi’nde çalışmaya başladı.

2007 yılında Devrim  Erbil ve atölye arkadaşları  ile Ayşegül Bayrak Sanat Galerisi’nde ardından Nişantaşı’nda kişiseller açtı  ve karma sergilere katıldı. Son yıllarda soyut resme yönelen ve kara delikler üzerinde yoğunlaşan  Alamdari İstanbul ve İran’daki atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

2007 yılında Karma Sergi Aysegül Bayrak Sanat Galerisi / İstanbul

2012 yılında Kişisel Resim Sergisi İSO Sanat Galerisi / İstanbul

2013 yılında Kişisel Resim Sergisi İSO Sanat Galerisi / İstanbul

2014 yılında Kişisel Resim Sergisi Shokouh Gallery  / İran

2014 yılında Kişisel Resim Sergisi Shokouh Gallery  / İran

2015 yılında Kişisel Resim Sergisi Farhangsaraniavaran Gallery / İran

2015 yılında Kişisel Resim Sergisi Galeri Eksen / İstanbul[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_images_carousel images=”4404,4405,4406,4407,4408,4409,4410″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self” mode=”horizontal” speed=”5000″ slides_per_view=”1″ title=”ESERLER”][/vc_column][/vc_row]

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı