SANATTANTİYATRO

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu’ndan Dev Bir Yapım

Stephen King’in ölümsüz eserinden sinemaya uyarlanan Esaretin Bedeli, Türkiye’de ilk kez Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından dev bir prodüksiyonla tiyatro sahnesine taşınıyor.

Şakir Gürzumar‘ın yönetmenliğini yapacak oyunun provaları devam ediyor. Oyunun başrollerinde Kerem Alışık (Red), Kaan Taşaner (Andy), İşdar Gökseven (Müdür Stammas) yer alırken, oyun 25 kişilik oyuncu kadrosuyla 2018 Aralık ayında tiyatroseverlerle buluşacak.

OYUNUN KONUSU

Andy Dufresne masum olduğunu iddia etmesine rağmen, karısını ve sevgilisini öldürmesi sonucu Shawshank hapishanesin de iki kez müebbet hapse çarptırılır. Uzun yıllarını hapishanede geçirmiş eski bir mahkûm olan Red ile aralarında güçlü bir dostluk kurulur. Red, Andy’nin hapishane şartlarına çabucak pes edeceğini düşünse de, Andy bu konuda çok dirençlidir.Shawshank deki dayak işkence tecavüz ve her türlü acıya karşı hayata bağlı ve her zaman umutludur. Bu durumuyla etrafındaki mahkûmları da etkileyen Andy, onları parmaklıklar arkasında bile özgür bir yaşam olabileceğine inandırır. Andy Dufresne, hayatta sabrın, bilginin zekânın ve umudun tüm zorlukların üstesinden gelinebileceğinin kanıtıdır belki de.

Haber: Nasuh Bektaş 

Başa dön tuşu