RESİMSANATTAN

Duru olana dönüşün sırrı bu sergide!

Resimlerinde uzun zamandır kentte süreklileşen değişimin hafıza ve anlam üzerindeki yıkıcı etkisine odaklanan Semih Zeki’nin “Yıkım / Demolition” isimli yeni sergisi Bozlu Art Project’te açıldı.

Semih Zeki’nin “Yıkım / Demolition” isimli sergisini daha önceki çalışmalarının artık parçaları üzerine inşa etmesi, onları yeniden kurması, biçimlendirmesi ve yeni imajlara dayanak olacak şekilde kurgulaması, yıkımın dahi var olanı yok etmediği, insanda olduğu gibi doğadaki çatlakların da kendini yeniden kurmanın zemini olduğu fikrine gönderme yapıyor.

“Sadece duru resmi yapma hali kalana dek” kendini de yıkmak istediğini söyleyen sanatçının, bu arzusunu takiben kurduğu dünyada, Gökçe Çataloluk‘un deyimiyle kentin kirinden beslenerek arınmak temizlenmek olağandır. Yıkım ve yapım arasındaki diyalektiğe işaret eden sanatçı, yeniden yapılanda saklı çatlaklıkların ‘kendini yeniden kurma zemini’ olduğuna inanır.

Yıkım sonrasını öngören ve buradan insanın kendine yabancılaşmasına dair çözüm yollarını gösteren bu sergiyi Bozlu Art Project Nişantaşı‘nda 5 Aralık 2017 tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

Bozlu Art Project Nişantaşı
Teşvikiye Cad. No:45/1
Nişantaşı / İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı