SANATTANTİYATRO

Emre Kınay’dan Afife Jale Tiyatro Ödüllerine sert tepki!

Duru Tiyatro kurucusu ve Oyuncu Emre Kınay, geçtiğimiz günlerde 22. Afife Jale Tiyatro Ödülleri için açıklanan adayların seçimine sert tepki gösterdi.

2005 yılından itibaren özgür ve bağımsız tiyatro yapabilmek amacıyla kurduğu tiyatroda oyunlar sahneleyen Emre Kınay, 22. Afife Jale Tiyatro Ödülleri için açıklanan aday seçimine instagram hesabından sert bir şekilde tepki gösterdi.

‘Memlekette tuz koktu diyenlerin haklı olduğu ama aynı anda da aynaya bakmalarının gerektiği noktadayız.’ şeklinde düşüncelerini dile getiren Kınay, Duru Tiyatro olarak uzun zamandır geceye katılmak dışında değerlendirmelerde bulunmadıklarını ve bu ödül törenine de katılmayacağını belirtti.

Takipçilerinden destek de gören oyuncu, ayrıca sert eleştirilerine şu şekilde devam etti: ‘Afife Jale, benim için ilk haliyle, çağdaşlık çizgisine geçişte verdiği mücadele ile bir sembol olarak kalacaktır. Bugüne kadar adı geçmeyenlerin sövdüğü ödüllerde adı geçince dolaptan çıkardıkları tozlu smokinlerini hemen kuru temizleyiciye göndermeleri de şahsım adına ciddi bir dalga konusudur artık.’

İşte o instagram paylaşımları:

Başa dön tuşu