KİTAP

Erken öğrenme çağındaki çocuklar için kitap seçerken bu kataloğa bakın

Yayımladığı kitaplarla 2-7 yaş arası çocukların okuma serüvenini renklendiren; keşfetme, öğrenme ve gelişim süreçlerini destekleyen Uçanbalık’ın 2020-2021 Yayın Kataloğu çıktı!

Tudem Yayın Grubu çatısı altında, 2-7 yaş arası çocukları nitelikli eğitim ve edebiyat kitapları ile buluşturan Uçanbalık’ın 2020-2021 Yayın Kataloğu çıktı. Uçanbalık Kültür ve Uçanbalık Eğitim olmak üzere iki ayrı bölümden oluşan katalog, eğitim materyali ve etkinlik seçiminde hem öğretmenlere hem de ebeveynlere yol gösteriyor.

Uçanbalık Eğitim, bu yılı ses getirecek yepyeni bir eğitim setiyle karşılıyor. Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematiği bir araya getiren STEM felsefesini sanatın tasarım ve keşif gücüyle zenginleştiren STEMA Erken Öğrenme Seti, fark yaratan içeriğiyle çocukları erken yaşta 21. yüzyıl becerileriyle donatıyor.

Uçanbalık 36+ Erken Öğrenme Seti ve Uçanbalık 48+ Erken Öğrenme Seti bu yıl yenilenen içerikleri, ebatları ve tasarımlarıyla koleksiyondaki yerlerini alıyor. Uçanbalık 60+ Erken Öğrenme Seti de çocukları incelemeye, düşünmeye ve yapmaya yönlendiriyor.

Uçanbalık Kültür ise yine masaldan öyküye, tiyatrodan şiire uzanan geniş yelpazedeki kitapları ile çocukların okuma ve keşfetme serüvenine eşlik etmeyi sürdürüyor. Uslu Çocuk, “mutlu aile” ve “iyi evlat” kavramlarını odağına alarak, ebeveyn tutumlarının çocukların davranış yönetimindeki rolü üzerine düşündürüyor. Usta yazar Cary Fagan’ın umut dolu bir yol hikâyesi olan Küçük Mavi Sandalye ve çocuklara kitapların dostane özelliklerini aşılayan Ben Bir Kitapsavarım koleksiyona eklenen diğer dikkat çekici kitaplardan. Kısa öykü türünden tanıdığımız Elif Yonat Toğay, Dodi Dişdostu ile doğadaki canlıların birbirleriyle olan işbirliğine vurgu yapıyor. Tembel Fare Tini tembelliğine Futbolcu ile devam ederken, Mustafa Kemal Yılmaz da Primatlar Banyo Sırasında kitabıyla Uçanbalık ailesine katılıyor.

Uçanbalık’a ait 200‘den fazla eserin yer aldığı bu katalogda her kitabın ve serinin özeti, erken öğrenme programına uygun kavramlar, temalar ve kitapların hitap ettiği yaş gruplarına ayrıntılarıyla yer veriliyor. Ayrıca çevrimiçi de uygulanabilir Uçanbalık Okul Etkinlikleri ve Okul Öncesi İlk Yıllar Programı (PYP) ile ilişkilendirilen Uçanbalık kitap listesi, kataloğu ayrıcalıklı kılan özellikler arasında bulunuyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı