ETKİNLİKLER

Galatea-Art Sanat Galerisi Resim Sergisi – Nalan Türkeri “METABİOSİS”

Nalan Türkeri 8 Ekim-29 Ekim 2016 Tarihleri Arasında “METABİOSİS” başlıklı sergisiyle Galatea-Art Sanat Galerisi’nde.

”Sonsuzluğumun tahayyülünde çarptığım yüzlerimin gizinde ve açıklığındayım.”
”Aynı varoluş hikayesinin bir parçası olan ötekiyle yaşanan geçiş ritüelleri. Benlik algısı, sezgisel kontrol, bilinç akışı, unutuş; soyut organik nüanslar halinde hipnogojik boyutlarda hareket eder. Ruhun ve organların içi, bu temasların eşliğinde metabiosis döngüsü belirtileriyle izlenir.”

nalan-turkeri-2Nalan Türkeri’ nin içsel yolculuğunun özünü oluşturan ve Görsel Sanatlar Alanı’nda, hayatın kurgu ve gerçeklik arasındaki sürekliliğini sorgulayarak izleyiciye bir fikir vermek ve uyarmak amacıyla yarattığı eserlerinin sergilendiği “METABİOSİS” başlıklı sergi 8 Ekim‘de Galatea-Art Sanat Galerisi‘nde açılıyor.

Eserlerinde bir rüya ve soyut grotesklik görüntüleri izlenen Sanatçı, malzeme kullanımı ile resmin biçimsel denge arayışını ve bütünlüğünü bir araya getirmeye çalışıyor.

İstanbul’da yaşamını sürdürmekte ve çalışmalarına Beyoğlu’ndaki atölyesinde devam eden Sanatçı Nalan Türkeri’nin “METABİOSİS” başlıklı sergisi 8 Ekim-29 Ekim 2016 tarihleri arasında  Galatea-Art Sanat Galerisi‘nde ziyaret edilebilir.

Açılış:
8 Ekim 2016 Saat: 18.00

Galatea-Art Sanat Galerisi
Asmalımescid Mah. Sofyalı Sok. No: 12/3
Tünel/Beyoğlu-İstanbul

Selfiewebbie reklam

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı