SANATTAN

‘Galeri Selvin’ Aqua Art MIAMI yolcusu!

33. yılını dolduran Galeri Selvin, bu sene de Aralık ayında sanatçıları ile birlikte Aqua Art Miami yolcusu.

Galeri Selvin’in kurucusu Selvin Gafuroğlu, bir kez daha Aqua Art Miami‘ye katılmaktan mutluluk duyduğunu belirtirken bir açıklamada bulundu.

İşte o açıklama;

33 yıldır aralıksız olarak sanatçılarımla birlikte yaşattığım Galeri Selvin, geçen sene olduğu gibi bu sene de Aralık ayında sanatçıları ile birlikte Aqua Art Miami yolcusu.

Çağdaş sanat günümüz dünyasında yaşamın orta yerinde oturuyor.

Geçmiş yüzyıllarda var olan dahi sanatçılar, bugün algıladığımız çağdaş sanatın oturduğu temelin mimarlarıdır. Halen de “bayrak tutanlar”ı olarak çağımız sanatçılarına katkısız ilham oluyorlar.

Bu ilhamla hareket etmiş, onlarca farklı sanatçı ile daha önce farklı coğrafyalarda gerçekleştirdiğim sergilerle çağdaş sanatın paylaşılmasına ve yayılmasına katkı vermekten hep büyük gurur ve mutluluk duydum.

Bu yıl da önemli kültürel oluşumlardan biri olan ve küresel bir sanat çekim merkezine dönüşmüş Aqua Art Miami’de keşfedilmeyi arzu ettiğim birçok sanatçı dostumla yeniden orada olabilmek beni müthiş heyecanlandırıyor.

Kuruluşumuzda kendimce koymuş olduğum hedeflere yaklaştığımı görüyorum.

Dünyanın önde gelen sanat etkinlikleri arasında yer alma amacımıza ulaşırken, günümüz Türkiye’sinde sanat ile ayakta kalmaya çalışıyor ve bunu sanat sever dostlarımla birlikte gerçekleştirebiliyor olmak beni en çok tatmin eden şey.

Selvin Gafuroğlu

Aqua Art Miami – 6-10 Aralık 2017
1530 Collins Avenue
Miami Beach USA
www.aquaartmiami.com

Galeri Selvin I
Dere Sokak No:3
Arnavutköy 34345 Beşiktaş İstanbul
0 212 263 74 81

Galeri Selvin II
Bebek Arnavutköy Caddesi No:20A
Arnavutköy 34345 Beşiktaş İstanbul
0 212 263 74 82

www.galeriselvin.com

Başa dön tuşu