SANATTAN

Haftanın 5 Sergisi (19 Eylül – 24 Eylül 2016)

Galeri Eksen Nişantaşı Resim Sergisi
Tuncay Saydam ‘Ruhumun Çakıl Taşları’

13669720_10154343366463351_6265588355188933159_n19 Eylül – 3 Ekim 2016

Tuncay Saydam’ın ‘Ruhumun Çakıl Taşları’ isimli sergisi 19 Eylül’de Galeri Eksen Nişantaşı’nda açılıyor.

Tuncay Saydam bu sergisinde suluboya, yağlıboya, desen ve desen/yağlıboya tekniklerini rahatça ve bazen de birbirlerine karıştırarak kullanmaktadır. Özellikle desenleri ve zaman zaman yağlıboya lekelerle desenin birleşikliği, daha önce görülmemiş ve alışılmamış özgün ve yaratıcı bir resimsel anlatım dili yaratmıştır.

“Ruhumun Çakıl Taşları” sergisi, sadece sanatçının ruhunu araştırması, sorgulaması ve dışavurması değil, aynı zamanda bu resimlere bakanların da sergiyi gezerken kendi ruhlarına biraz daha yaklaşmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Sergi, 3 Ekim’e kadar Pazar günleri hariç 10:00 – 19:00 saatleri arasında Galeri Eksen’de gezilebilir.

Galeri Eksen
Maçka Caddesi No:29 Nişantaşı – İstanbul

Ariel Sanat Karma Sergi
Ahmet Elhan, Ayşe Erkmen, Karin Sander
‘Fludaki Net’

Fludaki Net20.09.2016 – 29.10.2016

Gözün belleğine ne kadar güvenebiliriz ki?

Ahmet Elhan görüntünün yekpareliğini birbirine çok yakın iki kadraj ve netlemeyle sınıyor. Öncesi ve sonrası, iki ayrı zaman, iki ayrık zaman ya da aksak zamanlar.
Birden ona kadar saymak her zaman kolay değil. Ayşe Erkmen sırf bunun için özel bir notasyon icat etti: daktilo karakterleriyle logaritmik adımlar.
Karin Sander kendi adında kaybolmayı denerken altmış dört Karin Sander’le karşılaşmış, gerçek bir otoportre için yeterli çoğunluk.

Ariel Sanat
Maçka Caddesi 24 Narmanlı Apartmanı Kat 2 Daire 22
Teşvikiye /İstanbul

Space Debris ‘Teknik Yerleştirme’
Luna Ece Bal “Gözlerimi açıyorum ve her şey doğuyor yeniden”

gozlerimi-aciyorum-ve-her-sey-doguyor-yeniden-122 Eylül – 22 Ekim 2016

Luna Ece Bal’ın ilk solo sergisi “Gözlerimi açıyorum ve her şey doğuyor yeniden” Ali Emir Tapan küratörlüğünde Space Debris’de 22 Eylül akşamı açılıyor. Bal’ın son dönem üzerinde çalıştığı karışık teknik yerleştirme işlerinden oluşacak sergi 22 Ekim’e dek ziyaretçilere açık olacak.

Space Debris
Hoca Tahsin Sok. No:15/Kat:1
Karakoy/Istanbul

Akademililer Sanat Merkezi Karma Resim Sergisi “Görünümler”

Songül Canerik - Bir Orman Gibi, TUYB, 90x70 cm, 2016
Songül Canerik – Bir Orman Gibi, TUYB, 90×70 cm, 2016

22 Eylül – 28 Ekim 2016

Farklı üsluplarda çalışmalarını sürdüren 23 sanatçının doğa manzaraları, şehir kadrajları ve açık alanlara uzaktan bakışa dair peyzaj eserlerinden oluşan “Görünümler” resim sergisi,  22 Eylül‘de Akademililer Sanat Merkezi’nde açılıyor.

Sergide ressamların kendi yaşam alanlarına, kentleşmeye, doğaya olan içsel bakışlarından örnekler keyifli bir seçki ile sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Sergide işleri sergilenen sanatçılar:
Songül Canerik, Akın Ekici, Gizem Enuysal, Sülemyan Erdal, Işıl Güleçyüz, Serap İskender, Cansu Kahraman, Hakan Kalay, Şükran Karabayraktar, Emre Karaoğlu, Ayşenur Köksal, Eylül Köksümer, Yasemin Kuşi, Joel Menemşe, Ahmet Merey, Murat Mizrahi, Fatma Mollaoğlu, Vasıf Pehlivanoğlu, Ercan Sert, Cengiz Uğur, Ayşe Ülgen, Yağmur Yılan, Emel Yurdakul.

Sergi 28 Ekim 2016 tarihine kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde görülebilir.

Akademililer Sanat Merkezi
Balo Sok. No:37 Beyoğlu/İstanbul

Mixer Arts Galeri Heykel Sergisi
Berkay Buğdanoğlu ‘Reclamation’

Berkay Buğdanoğlu - Reclamation24 Eylül – 22 Kasım 2016

Mixer sezon açılışını Berkay Buğdanoğlu’nun son dönem çalışmalarını içeren kişisel sergisi Reclamation ile yapıyor. Sergi 24 Eylül-22 Ekim tarihleri arasında Mixer’de izlenebilecek.

Buğdanoğlu’nun önceki serilerinden alışık olduğumuz çelik üzerine çalıştığı işlerin yanı sıra sanatçının ilk heykel çalışmalarını da bu sergide görülebilecek.

Sanatçının sergilenen ilk heykel çalışmalarından biri olan ‘qualis eram’, eski dönem ‘yaşayan taş heykel’ Yunan estetiğini andırsa da, bir mühendislik harikası olarak planlı bir şekilde inşa edilmiş. Son derece yapay bir güzellik anlayışını barındıran heykelin bazı kısımlarını üretim süreci içerisinde yok eden sanatçı, heykelin kendisini de bir nevi estetik ömrüyle sınırlandırarak bu sahte güzellik anlayışını sorguluyor.

Açılış : 24 Eylül Cumartesi 2016, 18:30
Adres : Mixer, Sıraselviler Cad. No: 35, 2. Bodrum Kat, Beyoğlu, İstanbul

acik-studyo-gunleri-2016-7-9-ekim

Selfiewebbie reklam

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı