MÜZİKSANATTAN

Halk ozanı Serikli Abdal Mehmet hayatını kaybetti!

"Bozlağa can veren saklı kalmış bir ses"

Hayatı yoksullukla geçen ve yıllarca hastalıkla boğuşan ‘Serikli Abdal Mehmet’ olarak bilinen sanatçı Mehmet Nazlı vefat etti.

Anadolu Abdal geleneğinin en güçlü temsilcilerinden halk ozanı, kemancı Serikli Mehmet Nazlı vefat etti. Nazlı, son yıllarını hastalıkla ve maddi imkansızlıklarla geçirdi. Sevenleri defalarca yardım kampanyası yaptı, Nazlı’nın kaymakamlık yardımlarına bile zor koşullarda ulaştığını söyledi.

Antalya’nın Serik ilçesindeki Abdallar Mahallesi’nde yaşayan Nazlı, son 4 yıldır bronşit rahatsızlığı yaşıyordu. Sevenleri daha önce defalarca, solunum rahatsızlığı yaşayan Nazlı’nın tedavisi için çağrıda bulundu. Son olarak da Serik Kaymakamlığı konuyla ilgileneceğini söyledi. Ancak bugünden sonra Nazlı’nın sağlık durumu daha da kötüye gitti. Sevenlerinin anlatımına göre Nazlı, kaymakamlık yardımlarına bile ulaşmakta büyük zorluklar yaşadı. Nazlı, bugün vefat etti ve Serik’te toprağa verildi. Nazlı’nın dinleyicisi ve seveni Sezgin İbik, “Ülkenin büyük çoğunluğu onu dinledi. Çok zor koşullarda yaşıyordu” dedi.

Odatv sitesinden Yusuf Yavuz, Mehmet Nazlı hakkında kaleme aldığı yazında ünlü halk ozanının bronşite yakalandığını ve durumunun çok ağır olduğunu belirtmişti.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı