KİTAP

‘Heyt be! Fanzin’ Berlin Sanat Kitabı Festivali’nde!

Heyt be! Fanzin, Berlin’de düzenlenecek olan MISS READ – Berlin Sanat Kitabı Festivali’ne seçildi.

MISS READ: Berlin Sanat Kitap Fuarı 2019 çok çeşitli yayıncıları, sanat dergilerini ve sanatçıları / yazarları bir araya getirecek. Türkiye’den sadece Heyt be! Fanzin‘in yer aldığı bu festival, 3-5 Mayıs 2019 tarihlerinde Haus der Kulturen der Welt‘de gerçekleşecek. Festivalde ayrıca 7. Kavramsal Şiirler Günü kapsamında görsel sanat ve edebiyat arasındaki hayali sınır keşfedilecek.

2009’da kurulan MISS READ, sanat yayınlarını-yayıncılarını buluşturan, sanatçılar arasında topluluklar oluşturmayı hedefleyen halka açık bir buluşma yeri olan Avrupa’nın en büyük Sanat Kitabı Festivali’dir.

Heyt be! Fanzin Nedir?

2010 yılı içerisinde Deniz Beşer, Sedef Karakas ve Barış Sinsi tarafından fotokopi dergi oluşumu olarak kurulan Heyt be! Fanzin, bilgisayar kullanılmaksızın tüm mizanpajını kolaj mantığı, dada ve punk estetiği ile çözümleyen, bu bağlamda dijitale karşı analogu savunan bağımsız ve zamansız bir sanat yayınıdır. İllüstrasyon, röportaj, fotoğraf, hikaye, müzik kritikleri, sinema ve güncel sanat yazıları gibi içeriklerden oluşan Heyt be! Fanzin, her sayıda farklı temaları ele almaktadır.

Heyt be! Fanzin sayılarına kitapdevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/dergi/heyt-be-fanzin-dergisi/

Başa dön tuşu