ETKİNLİKLER

IMOGA Art Gallery Resim Sergisi – Ayşegül İzer, Emre Senan “İkisi Bir Arada”

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Ayşegül İzer ve Emre Senan’ın beraber açtıkları “İkisi Bir Arada” isimli sergi, ikilinin 2007 yılında Kanada’nın Edmonton kentinde, Vancover-Malaspina Printmakers Socity Sanat Galerisi’nde ve Kare Sanat Galerisi’nde açtıkları sergiden sonra dördüncü ortak sergileri.

Ayşegül İzer‘in sergide 70×50 cm ve 50×50 cm boyutlarında özgün dijital baskılar üzerine uyguladığı kolajları içeren 20 adet işi sergileniyor.

Emre Senan‘ın ise 30 adet, 25×25 cm boyutunda çoğunlukla akrilik kullandığı işleri sergide yer alıyor.

Ayşegül İzer ve Emre Senan‘ın 08 Mart‘ta açılacak “İkisi Bir Arada” isimli sergisi 31 Mart 2018 tarihine kadar Kuzguncuk IMOGA ART SPACE‘de izlenebilir.

Açılış: 8 Mart Saat: 17.00

Kuzguncuk IMOGA ART SPACE
Kuzguncuk Mah. İcadiye Cad.No:42/A
Üsküdar – İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Ayşegül İzer Hakkında

Ayşegül İzer’in farklı zaman dilimlerinde üretilen tüm işlerinin belli bir  sistem içinde birbirleriyle ilişkilendirdiği görülür. Bu bağı, yapıtlarında kullandığı “koordinatlar, renkler, piktogramlar, sayılar, harfler, haritalar,  mimari formlar, balık formları, bitkiler, tipografi gibi elemanlar ile ikonografik  anlatımlar” sağlarlar.

2001-2012 yılları arasında gerçekleştirmiş olduğu sergiler:

İlkbahar Noktası, İzdüşümler-Projections, Almanya’da açılan  “Erinnerungen,  Kanada’da açılan “Görünmez Kentler-Invisible Cities,  Vancouver-Malaspina Printmakers Society Sanat Galerisi, Kare Sanat Galerisi’nde açılan “2 in 1” ve Galeri Espas’ta açılan “Coğrafyadan Kaldınız”.

Emre Senan Hakkında

Pek çok  kişisel sergi açan Emre Senan’ın yaptığı bütün sergilerde temel bir kavramın yorumlandığı görülebilir. Son dönemde “Yazılmamış Bir Ansiklopedi İçin Resimler” başlığı altında işler üretiyor ve sergiliyor. Yaptığı her işi henüz metni olmayan bir ansiklopedinin resimleri olarak ele alıyor, adlandırıyor ve sıraya koyuyor.

Aynı zamanda grafik tasarımcı, ve eğitimci olan Senan’ın çalışmaları Kanada, Fransa, İsviçre, Kore, Çek Cumhuriyeti, Almanya, İran gibi ülkelerde sergilenmiş ve müzelere kabul edilmiştir, çeşitli ulusal çizgi film yarışmalarında ve GMK sergilerinde ödüller kazanmıştır.

Emre Senan, farklı malzemelerle ve farklı boyutlarda tuvaller ve video yerleştirmelerle çalışmaktadır.

Başa dön tuşu