SANATTAN

İstanbul Tiyatro Festivali Başvuruları

2016 yılında düzenlenecek olan 20. İstanbul  Tiyatro Festivali’ne katılmak isteyen yerli topluluklar için proje başvuruları 30 Mart’ta başlıyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı(İKSV)’nın öncülüğünde düzenlenecek olan festivale katılmak isteyenlerin, 30 Mart-28 Ağustos 2015 tarihleri arasında (tiyatro.iksv.org) adresinde bulunan başvuru formunu doldurarak İstanbul Tiyatro Festivali Merkezi’ne (Sadi Konuralp Cad. No:5 Nejat Eczacıbaşı Binası, Şişhane) teslim etmeleri gerekiyor.

İstanbul’da sahnelenmemiş olması gerekiyor

İKSV’den yapılan açıklamaya göre, festivale başvuracak yerli yapımlarda daha önce İstanbul’da sahnelenmemiş olma şartı aranacağı belirtildi.

İstanbul Tiyatro Festivali’ne seçilecek projeler iki aşamalı bir değerlendirme sonucunda belirleniyor. Önümüzdeki yılki festival için değerlendirmeler, danışma kurulu ile birlikte başvuruların sona erdiği 28 Ağustos 2015 tarihinden sonra yapılacak.

20. yıla özel etkinlikler

Önümüzdeki yıl Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş’ın sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan İstanbul Tiyatro Festivali, 20. yaşını kutlayacağı için, izleyicilerini uluslararası ve ulusal düzeyde özel yapımlarla buluşturacak.

Festival, önümüzdeki yıl tiyatro ve dans gösterilerini İstanbul’un birçok farklı yerinde izleyiciyle buluşturarak festivalin 20. yıl havasının tüm kentte yaşanmasını sağlamayı amaçlıyor.

(www.zirvehaberajansi.com)

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı