SANATTAN

JAPONYA’DA RESMEN DOSTLUK SERGİSİ!

Türkiye ve Japonya arasındaki dostluğu pekiştirmek amacıyla Tokyo’da açılan sergi büyük ilgi gördü.

Haber: MELİKE BİRGÖLGE

İlki, 2010 yılında Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen ‘Resmen Dostluk’ sergileri gelenekselleşme yolunda ilerliyor.

Tokyo Art Show projesi çerçevesinde, bu yıl dördüncüsü gerçekleşen sergiye; 6’sı Türk, 27’si Japon, birbirinden değerli 33 sanatçı katıldı.

Resmen Dostluk 4 sergisi, Ginza İtoya’da 11-13 Temmuz tarihleri arasında muhteşem bir açılış seremonisi ile gerçekleştirildi.

İki ülke arasında kültür köprüsü kurma düşüncesiyle gerçekleşen sergide; duayen sanatçı Devrim Erbil, Ebru House Tokyo sanatçıları Nimet, Hikmet, Emre, Hatice, Semra Ekrekli’nin yanı sıra Bunka Gakuen Üniversitesi profesörlerinin ve öğretim görevlilerinin, Tokyo City Üniversitesi profesörlerinin ve değerli Japon sanatçıların eserleri yer aldı.

TOKYO ART SHOW’DA HEKİMOĞLU TÜRKÜSÜ!

Açılış seremonisinde Prof.Takayama’nın piyano resitali eşliğinde, opera sanatçısı Yuka’nın seslendirdiği 7 şarkıdan oluşan mini konserde, Hekimoğlu türküsünü Türkçe olarak seslendirmesi misafirler için çok büyük sürpriz oldu.

Küratörlüğünü Nimet Ekrekli, Hikmet Ekrekli ve Emre Ekrekli’nin üstlendiği sergi, Japon halkı tarafından çok büyük ilgiyle karşılandı. Beklenin çok üzerinde gerçekleşen ziyaretçi sayısı ile Türkiye adına sevindirici ve gurur verici oldu.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı