ETKİNLİKLERSERGİ

Kader Genç, ‘MUAMMA; 2023’e Gayriresmî Anıt’ İle Evin Sanat Galerisi’nde

Kader Genç, ‘MUAMMA; 2023’e Gayriresmî Anıtisimli kişisel sergisi ile 27 Nisan – 14 Haziran tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde.

MUAMMA; 2023’e Gayriresmî Anıt, Kader Genç‘in Evin Sanat Galerisi‘ndeki ilk kişisel sergisi olacak. Karanlık ve kasvete estetik bir bilinçle yaklaşarak izleyiciyi kendisiyle ve gerçekliğin yaralarıyla yüzleştiren Genç, günümüz toplumunu ve sistemin insanlık üzerindeki tahakkümünü eleştirel bir yaklaşımla resmeder. Cesur, sansürsüz ve güzellemeden uzak bir üslubu benimser. Tıpkı yaşamın kendisi gibi karanlıkla aydınlığın iç içe geçtiği dinamik bir renk paleti kullanır. Hikayeye saplanmadan, resmin yapısal çözümlemelerini başat bir problem olarak gündeminde tutan Genç, çok figürlü yapıtlarında ustaca katmanlı kompozisyonlar kurarken aynı zamanda bütünü parçalara ayırdığı, deformasyonun sınırlarını zorlayan soyutlamalar da yapar.

Muamma; 2023’e Gayriresmî Anıt ile belirsiz, tekinsiz ve kaotik bir ortamda birbirine temas eden, denk gelen figürlerin ve diğer resimsel elemanların buluştuğu gizil alanı işaret eden Kader Genç, yapıtları ile “yaşadığı çağın kahredici gerçekliğine bir göz, bir kulak, bir ağız olma istemi” taşıdığını ifade ediyor.

Açılış:
27 Nisan 2024 Cumartesi
Saat: 17.00

Evin Sanat Galerisi
Büyük Bebek Deresi Sokak, No:13
Bebek / İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Kader Genç Kimdir?

1987 yılında Bursa’da doğan Kader Genç, 2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. “İlk Resimler” (2011), “Işık Karanlıkta Beklenir” (2013), “Karanlık Işığı Çevreler – Portrelerim” (2014), “Kağıt” ve “Kağıt II”(2018), “Kurmacalar” (2021), “Muamma; 2023’e Gayriresmî Anıt” (2024) olmak üzere yedi kişisel sergisi farklı mekânlarda açıldı. Yapıtları önemli özel ve kurumsal koleksiyonlara dahil edildi. 2022 yılında Evin Sanat Galerisi ile çalışmaya başladı. Sanatçı çalışmalarına İstanbul’daki atölyesinde devam ediyor.

Bedeninize Kulak Verin Size Bir Mesajı Olabilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu