FOTOĞRAFSANATTAN

“Kaygı, Güven, Bunaltı”nın fotoğrafları!

Galeri Mod, “Kaygı, Güven, Bunaltı” adlı karma sergiye ev sahipliği yapıyor.

Tahran Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi‘nden ve Honar Üniversitesi‘nden fotoğraf eğitimi bulunan, Tahran, Honar ve İslam Azad Üniversitelerinde ders veren, küratör ve fotoğraf sanatçısı olarak projeler gerçekleştiren ve İran’daki tüm endüstriyel yapıları fotoğraflamasıyla bilinen İranlı sanatçı ve akademisyen Mohammad Ghafouri’nin küratörlüğünde düzenlenen sergide, İran’lı çağdaş fotoğraf sanatçılarının çalışmaları yer alıyor.

Doğa, beden ve toplum üçgeninde boyut kazanan insan yaşamının içine düştüğü kaygı, bunaltı ve güven sorunları üzerine görsel yaklaşımlarını ve yorumlarını yansıtan sanatçılar, bu sorunları kuşatılmışlığın bir göstergesi olan karenin içine ifade etmeye çalışıyorlar. Hem temel bir geometrik biçim, hem de bir kontrol simgesi olarak kare biçiminin katılığı, baskınlığı ve hatta iktidarı vasıtasıyla ortaya çıkan bunaltıyı çerçeveleme kaygısı, sergideki asıl vurguyu oluşturuyor.

9 Şubat’ta yapılan açılışta, özellikle genç sanatçılar için alternatif bir mekan olarak adını duymaya başladığımız Galeri Mod’da yer alan sergide sanatçılar; Masoud Nasiri, Shima Rastgordani, Maryam Nematollahi, Golnaz Broomandi, Shahrzad Najafi, Maryam Amir, Tahmineh Nasouri, Niloofar Mirzadi, Seyed Saeid Khataeipour, Seyed Hossein Khalili, Arman Golestaneh, Hamed Shojaei, Kiana Sheykhan, Mohammad Khezriani, Mohammad Ebrahimi’den oluşuyor.

İran fotoğraf sanatına yeni bir soluk getiren genç sanatçıların çalışmalarını 25 Şubat 2019 tarihine kadar Galeri Mod‘da ziyaret edebilirsiniz.

 

Galeri Mod
Cemal Süreya Sokak, No: 39 Kadıköy – İSTANBUL

Giriş ücretsizdir.
Haber: Mine Bora Diri
Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı