SANATTAN

KÜMEART, “ILGIN” sergisine ev sahipliği yapıyor.

Farklı üretim biçimleri ile kendilerini ifade eden sanatçıları bir noktada buluşturmayı, sanat ve sanatçının yanında yer almayı kendine misyon olarak edinmiş olan KÜMEART, “ILGIN” sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sürecin ve deneyimleme heyecanının tam ortasına konumlandırmayı ve ılıman olana odaklamayı amaçlayan ve Pırıl Gündüz küratörlüğünde hazırlanan “Ilgın” sergisi, izleyiciyi de bu sürece dahil ederek duyumsamaya davet ediyor. Sanatçılar bu sergide, toplumun ortaya attığı kalıplaşmış kavramları, gündelik imajlar, plastik ifade, izler, ve gelenekler üzerinden sorgulatıyor.

”Tedirginlik uyandırıp kurtulmak isteyeceğimiz bir heyecanın aksine, sürdürülebilir bir varoluş şekli olarak heyecanlılığı yaratan güncel görsel imgeler ve estetik nelerdir, neler olabilir? Çıplaklık veya şiddet anlamında, grafik olanın çokluğu döneminde, duygulanımsal iyiliğimizin skalası, alt ve üst sınırı nerelerde tutulabilir?” gibi soruların peşinden giden Sanatçılar, heyecan duygusunun günümüzdeki görsel değişkenlerini keşfe çıkıyor. 

”Ilgın” sergisi 19 Kasım 2018 tarihine kadar KümeArt‘da görülebilir.

Sanatçılar
Emel Ülüş, Genco Gülan, Gül Ilgaz, Horasan, Mali Çakır, Seydi Murat Koç , Suzan Batu, Tim Hailey

Küme Art
Moda Cad. Muratbey Sok. No.8/A
Kadıköy- İstanbul

Başa dön tuşu