SANATTAN

METALLICA, ‘Hardwired’ı yayınladı!

ABD’li metal müzik grubu Metallica, sekiz yıl aradan sonra albüm çıkarıyor. Grup, 80 dakikalık ‘Hardwired… To Self-Destruct’ adlı albümlerinin, 18 Kasım’da piyasaya çıkacağını açıkladı. Albümün açılış şarkısı ‘Hardwired’ı yayınladı.

Albümden Hardwired şarkısının videosu yayınlanırken, Metallica, 11. stüdyo çalışmaları olan albüm için ‘Yolculuğumuzun bir sonraki aşaması’ ifadesini kullandı.

Grup haziran ortasında yeni albümünün miksajına başladığını açıklamıştı. Lars Ulrich de Nisan başındaki açıklamasında Metallica’nın yeni albümünü tamamlamak üzere olduğunu söylemişti.

Ulrich, açıklamasında “Neredeyse bitti sayılır. Yapılması gereken birtakım başka işler var. Bugünlerde Metallica’da olmak, sadece bir albüm yapmaktan ibaret değil. Bir sürü farklı şey var ve bir yandan onları da halletmemiz gerekiyor. Diğer işler tamamen bittiğinde albüm üzerinde çalışıyor. Açıkçası bunu seviyoruz. Sadece albüm, turne, albüm, turne olmaması hoşumuza gidiyor. Kısacası sürekli yapacak bir şeyler oluyor ama bir yandan albüm de bitmek üzere” diye konuşmuştu.

Grup son albümü Death Magnetic‘i 2008 yılında çıkarmıştı.

ZEYNEP İLAN

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı