KİTAP

Nail Uyar’dan “Meşeler Göverince”

"Yaşanan bazen kurgulananın ötesine geçer. Hayat öyküden daha şaşırtıcıdır."

Daha önce yayımlanan “Gonca Bir Güldü”, “Gözlerim Yolda”, “Silahların Gölgesinde AŞK” adlı kitaplarında insanı ve doğayı anlatırken içten, yalın bir dil kullanarak okurların beğenisini kazanan Nail Uyar’ın yeni kitabı “Meşeler Göverince” okur ile buluştu. Türkçe’nin zengin anlatım olanaklarından yararlanmasını iyi bilen bir yazar olarak tanınan Uyar, Anadolu insanının yaşamlarını kendine özgü biçemiyle anlatmaya devam ediyor.

Postmodernizm sanat anlayışı ve uygulayıcılarının çok yaygınlaştığı günümüzde, buna “Toplumcu-Gerçekçi” sanat anlayışıyla farklı duruş gösteren edebiyatımızın usta öykücülerinden Nail Uyar“Meşeler Göverince”de yine sarsıcı anlatımıyla baskıyı, zulmü, dışlanmışlığı, aşkı, ayrılığı, umudu, ihaneti, acıyı harmanlayarak yeni öyküler sunuyor. İnsanın ölüm karşısındaki çaresizliğinde bile bir çıkış yolu aramanın ne denli önemli olduğunu gösteriyor.

İnceden inceye insanın içine işleyen, yürek burkan, yaşanmış ve yaşanmakta olan olayların yanı sıra gerçekçi gözlemlerin de yer aldığı bu öykülerde okur, onca üzüntülerin değişik boyutlarda dile getirilişine tanık oluyor.

Ayrıca Nail Uyar, yıllardır acı ve gözyaşlarıyla yoğrulan bir coğrafyada, içten içe kaynayan insanların sancılı ilişkilerini de sorguluyor.

“Yaşanan bazen kurgulananın ötesine geçer. Hayat öyküden daha şaşırtıcıdır.”

Yayınevi: Kora Yayın
Yazar Adı: Nail Uyar
Yayın Yönetmeni: İsmet Arslan
Sayfa Sayısı: 140
Baskı Yılı: Nisan 2020
Fiyatı: 18 TL
Boyut: 13.5 x 19.5 cm.
Türü: Öykü

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı