GenelMODA & TASARIM

Nâzım Hikmet Anısına “Yazıdan Görsele” Tasarım Yarışması

“Ben yazarım ve mesleğimin doğası gereği  mimariyle aramda kan bağı var.
İster müzik, ister resim, isterse edebiyat olsun,
her türlü sanat eserinin temelinde
mimari düşünüş ve kompozisyon ilkesi yatar.”
– Nâzım Hikmet

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı tarafından  Nâzım Hikmet Anısına “Yazıdan Görsele” Tasarım Yarışması düzenleniyor.

Nâzım Hikmet‘in ölüm yıldönümü olan 3 Haziran‘da, şairin eserlerinden yola çıkarak onun duygu, düşünce ve hayallerini bugüne taşımak ve bir görsel anma oluşturmak hedefiyle Nâzım Hikmet’e ait bir eserden (şiir, tiyatro oyunu, mektup, roman, öykü, fıkra, masal, senaryo, inceleme yazısı) katılımcıların istediği uzunlukta bir bölümü seçerek, seçtiği bölümü görselleştirmesi; oradaki hikâyeyi/fikri/duyguyu/düşünceyi görsel olarak tasvir etmesi beklenen tasarımlar elde etmek için düzenlenen yarışma herkese açıktır.

Bu yarışmanın bir diğer amacı da mimarlık, grafik tasarım, güzel sanatlar, resim, iletişim gibi alanlarda öğrenim gören ya da mesleğe yeni başlamış gençlere, bu alanda kendilerini ifade etme fırsatı sunmaktır.

Nâzım Hikmet Anısına ‘Yazıdan Görsele’ Tasarım Yarışması 5 – 26 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve sonuçları 3 Haziran 2020 tarihinde online olarak sergilenecektir.

Detaylı bilgi ve yarışma şartnamesine yedi24.mimarlarodasiankara.org web sitesinden erişilebilen yarışma için Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, Nâzım Hikmet Anısına herkesi üretime davet ediyor.

Haber: Nasuh Bektaş 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı