SANATTAN

Paraya para demeyen Hollywood aktörleri!

Forbes dergisi, 2014’te en çok para kazanan Hollywood aktörlerinin isimlerini ve ne kadar kazandıklarını açıkladı.
Listedeki ilk 3 isim Robert Downey, Jr., Dwayne Johnson ve Bradley Cooper şeklinde yer aldı.

Forbes, listenin oyuncuların Haziran 2013 ile Haziran 2014 tarihleri arasında tahmini kazançlarının hesaplanması ile oluşturulduğu bilgisini verdi. Bunun için yapımcılar, avukatlar, menajerler ve oyuncuların gelirleri konusunda bilgisi olan kişilerle görüşüldü. Forbes bu rakamlardan oyuncuların ödediği vergiler, menajer ücretleri ve diğer giderlerin de düşülmediğini vurguladı.

Listenin başında Iron Man ile tanıdığımız Robert Downey, Jr. geliyor. Disney’in Marvel stüdyoları oyunculara ücret ödemeye gelince cimriliği ile biliniyor. Ancak bu Downey için geçerli değil. Forbes’in haberine göre “Iron Man” 2014’te 75 milyon dolar kazandı. “The Avengers” serisinde de gördüğümüz Downey, gelecek “Avengers: Age of Ultron” filmine de girmek için çok çalıştı. Oyuncunun geçen yılki gelirinin önemli bir kısmı ise 1,2 milyar dolar gişe geliri sağlayan “Iron Man 3”ten geldi.

“G.I. Joe” ve “Fast and Furious” filmlerinden tanıdığımız Dwayne Johnson ise artık gerçek bir sinema yıldızı oldu. Artık “Hercules” ve 2015’teki deprem felaketi filmi “San Andreas” ile başrol oyunculuğuna yükseldi. Televizyon dünyasında da yerini alan Johnson, bir grup futbol oyuncularını konu edinen komedinin hem başrol oyunculuğunu, hem de yapımcılığını üslendi. Forbes’e göre Dwayne Johnson’un 2014’teki kazancı ise 52 milyon dolar.

Forbes’in listesinde üçüncü sırada ise 46 milyon dolar geliri ile Bradley Cooper yer alıyor. Hangover serisinde yer alan oyuncu ayrıca küçük filmlerde de başarılı oyunculuklar sergiledi.

Forbes’in 2014’te en çok para kazanan Hollywood aktörleri listesinin tamamı ise şöyle:

Robert Downey, Jr.: 75 milyon dolar

Dwayne Johnson: 52 milyon dolar

Bradley Cooper: 46 milyon dolar

Leonardo DiCarpio: 39 milyon dolar

Chris Hemsworth: 37 milyon dolar

Liam Neeson: 36 milyon dolar

Ben Affleck: 35 milyon dolar

Christian Bale: 35 milyon dolar

Will Smith: 32 milyon dolar

Mark Wahlberg: 32 milyon dolar

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı