SANATTAN

Pusula’da ‘Üç Figür’

Figüratif resminin güçlü temsilcisi üç kadın sanatçı Işıl Dural, Özlem Ünel, Sema Barlas eserleri ile Pusula Sanatevi’nde sanatseverlerle buluştu.

Pusula Sanat Evi, Celalettin Tandoğdu‘nun küratörlüğünde çoklu sanatçı katılımıyla, renkli ve farklı sanatsal sunumlarla hazırladığı sergilerine ‘Üç Figür’ isimli sergi ile devam ediyor. Sanat dünyasında kültür-sanat dayanışması ilkesiyle sergiler düzenlediklerini belirten Celalettin Tandoğdu, farklı şehirlerden sanatçıları bir araya getirerek farklı gözlem ve söylemleri ortak paydada buluşturup izleyiciye ışık tutmayı amaçladıklarının altını çizdi.

‘Üç Figür’ sergisinde yer alan kadın sanatçılar, ‘ötekileştirme’, ‘figür-mekan ilişkisi’ ve ‘sembolik, dışavurumcu portre’ tarzında farklı gözlem ve duyarlı anlatımlarıyla, ötekileştirilen insanı gerçeklerle yüzleştirirken izleyiciye sembol ve renklerle umut kapısının yolunu da göstermeyi de ihmal etmiyorlar.

Aynı ülkede yaşayan fakat farklı kültürlerin etkisinde kalan üç değerli kadın sanatçının sergisini 26 Ocak 2017 tarihine kadar Pusula Sanatevi‘nde ziyaret edebilirsiniz.

Pusula Sanatevi
Cumhuriyet Cad. Papa Roncalli Sok.
No:118/A Harbiye/İstanbul

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı